سخنگوی ارتش بر حمایت از فیلم‌سازان دفاع مقدس تاکید کرد

تهران-ایرنا- سخنگوی ارتش بر حمایت از فیلم‌سازان برای ساخت آثار نمایشی و هنری درباره رشادت‌های دلاورمردان ارتش تاکید کرد.

به گزارش روز جمعه ایرنا از روابط عمومی ارتش، امیر سرتیپ دوم  شاهین تقی‌خانی معاون فرهنگی و روابط عمومی ارتش در گفت‌وگویی در خصوص خدمات ارتش در حوزه فرهنگی گفت: ارتش جمهوری اسلامی در مقابل دشمن محکم و مقتدر و برای مردم عزیز خادم و خدمتگزار است و با همین روحیه در خدمت  هنرمندان جمهوری اسلامی ایران است.

وی افزود: در مجموعه ارتش، مرکزی به نام امور هنری داریم که این مرکز مرجع مراجعه همه فیلمسازانی است که در حوزه فیلم، سریال، مستند و کتاب درخصوص قهرمانان دفاع مقدس می‌خواهند کاری انجام دهند.

سخنگوی ارتش گفت: ما جلسات مختلفی با فیلمسازان داشتیم و از نقطه نظرات آن‌ها در کنار کارشناسان ارتش برای پیشبرد اهداف هنری خود استفاده کردیم. هنرمندان با گسترش دامنه مطالعات خود نسبت به خدمات ارتش می توانند به ایده‌ها و سوژه‌های ناب‌تری برسند.

امیر تقی‌خانی با دعوت از هنرمندان برای ساخت فیلم‌های سینمایی تصریح کرد: ما صمیمانه از تمام هنرمندان و فیلمسازان کشور دعوت می‌کنیم برای تبیین جامع‌تر خدمات ارتش در آثار سینمایی به مرکز امور هنری سازمان عقیدتی سیاسی ارتش مراجعه کنند و ما هم تمام تلاشمان را برای پشتیانی از هنرمندان چه از جهت در اختیار گذاشتن سوژه و چه امکانات لجستیکی خواهیم کرد.

وی افزود: با توجه به تاکید مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) در متن‌های خوب برای تبدیل به آثارماندگار، هیات معارف جنگ شهید صیاد و سازمان حفظ آثار و  نشر ارزش های دفاع مقدس، سازمان عقیدتی سیاسی و مراکز مطالعات نیروهای ارتش سالانه صدها مقاله و کتاب منتشر می‌کنند که انشاالله با تاملات ارتش و جامعه هنری،  این آثار که حاوی موضوعات و سوژه‌های ناب است در اختیار فیلم سازان قرار خواهد گرفت.

معاون فرهنگی و روابط عمومی ارتش اظهار داشت: ما ایده‌های نابی برای فیمسازان داریم؛ از خلبانی که ۱۳ ساعت مداوم پرواز هوایی داشته است که در دنیا بی‌نظیر است و زیرسطحی های دریایی ما که ماه‌ها زیر آب‌ها می‌مانندتا عملیات هوانیروز و کلاه سبزهای نیروی زمینی و اقدامات نیروی پدافند هوایی هرکدام می توانند دستمایه تولیدات خوب فیلم سازان قرار گیرند.

امیر تقی‌خانی با اعلام اقدام های انجام گرفته در این حوزه تاکید کرد: سه سال گذشته ۳۰ فیلم و سریال را پشتیبانی کردیم. در برخی موارد با در اختیار دادن لجستیک، نیروی انسانی و تجهیزات بود و در برخی دیگر کمک‌های ریالی انجام شده است .

وی افزود: فیلمسازان اطلاع دارند تجهیزاتی که ارتش در اختیار هنرمندان قرار می‌دهد چه بسا از آورده های ریالی یک فیلم گران‌تر و در مواقعی ارزشمندتر باشد. از ناوهای پرهزینه‌ای که با آن عظمت در پهنه دریا حرکت می‌کند تا هواپیمای جنگنده که در وضعیت تحریم که برای هر ساعت پرواز آن ده‌ها میلیون هزینه می‌شود، ارتش در اختیار فیلمسازان قرار می‌دهد.

سخنگوی ارتش با بیان اینکه فرایند تهیه‌کنندگی در مورد فیلم های نظامی و ارتش باید اصلاح شود، خاطرنشان کرد: باید فیلم ساز توان مالی خود را بیاورد و ارتش نیز تجهیزات و پشتیبانی های غیر ریالی را تامین کند.

امیر تقی‌خانی گفت: برای هر سریال ماه‌ها و مواردی چند سال نیروی‌های وظیفه در اختیار هنرمندان قرار گرفته اند و نیروی هنرور اکثر آثار تاریخی در کشور از نیروهای وظیفه استفاده می‌شود.

وی افزود: مواردی پیش آمده که فیلمی هیچ ارتباطی با ارتش نداشته، اما از خدمات ارتش استفاده کرده و چنانچه شکل انفرادی سوژه‌های تولیدی را ببینم، اقدام هایسینماگران شایان تقدیر است، اما چنانچه نگاهی به بیش از چهاردهه تلاش ارتش داشته باشیم  باید در مورد عملکرد جامعه هنری و تناسب بین نقش آفرینی ارتش و آثار تولیدی جامعه هنری تامل کرد .

معاون فرهنگی ارتش تصریح کرد: هیچ ادای دینی به شهدایی مانند شهید قرنی که بعد از پیروزی انقلاب مسوولیت ستاد ارتش را داشتند و کشور عزیزمان را از شر توطئه‌ها در امان نگه داشتند، نکردیم. در دوران دفاع مقدس، وقتی صحبت از ۴۸ هزار شهید ارتش می شود یعنی به تعداد بسیار سوژه  برای پرداختن به قهرمانان ارتش جمهوری اسلامی ایران داریم و از آن غافل شده ایم.

تقی‌خانی در پایان خاطرنشان کرد: ما جلسات مشترک و تعاملات خوبی طی ماه های اخیر با مسئولان حوزه فرهنگی و تبلیغات نیروهای مسلح از جمله بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس همچنین سپاه، بسیج و نیروی انتظامی و البته مسوولان حوزه سینما و تلویزیون برای ساخت تولیدات مشترک داشتتیم که اتفاقات خوبی  را رقم خواهد زد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 5 =

سرخط اخبار سیاست