انصارالله یمن : حملات ما به عربستان حق مشروع پاسخ به تجاوز است

تهران - ایرنا - "محمد عبدالسلام" سخنگوی جنبش انصار الله یمن در واکنش به حملات امروز جمعه ائتلاف سعودی به صنعا گفت: این حملات چیز تازه‌ای نیست و بیانگر اهمیت ادامه مقاومت و مشروعیت پاسخ گویی ما به عنوان یک سیاست بازدارندگی در برابر ائتلاف است.

به گزارش ایرنا از صفحه شخصی "محمد عبدالسلام" در شبکه‌های اجتماعی، وی گفت: ادامه پاسخگویی و بازدارندگی برای توقف تجاوزگری و شکسته شدن محاصره یمن به هر صورت باید ادامه یابد.

وی افزود: ائتلاف متجاوز سعودی گمان می‌کند که این حملات، موجب تغییر در رویارویی با این ائتلاف خواهد شد، اما از یاد برده است که شش سال بمباران وحشیانه تنها موجب افزایش صلابت و انسجام بیشتر ملت یمن شده است.

ائتلاف سعودی خشمگین از مورد هدف قرار گرفتن روز دوشنبه تأسیسات نفتی شرکت نفتی آرامکو در جده ، امروز ( جمعه) بی‌هدف و دیوانه وار مناطق مختلف در صنعا؛ پایتخت یمن را بمباران کرده است.

این ائتلاف، پادگان «الصمع» در ناحیه «ارحب» صنعاء و در سه نوبت منطقه «جبل عیبان» در ناحیه «بنی مطر» را بمباران کردند منطقه «ارحب» در چهار نوبت و منطقه «جربان» در ناحیه «سنحان» چهار بار هدف حمله قرار گرفت.

 همچنین پادگان «ریمه حمید» در جنوب پایتخت یمن نیز سه نوبت بمباران شد که گمان می‌رود مخزن‌های نفتی شرکت ملی نفت یمن هدف گرفته باشد.

این حمله به دنبال حملات انتقام‌جویانه ارتش و کمیته‌های مردمی یمن به تأسیسات نفتی آرامکو در بندر جده عربستان صورت می‌گیرد.

ارتش یمن صبح دوشنبه این هفته با موشک «قدس ۲» پالایشگاه آرامکو در شهر جده عربستان سعودی را هدف قرار داد.

یحیی سریع سخنگوی نیروهای مسلح یمن اعلام کرد که یگان موشکی ارتش موفق شد با استفاده از موشک قدس ۲ ایستگاه توزیع نفت شرکت نفتی آرامکو عربستان را در بندر جده هدف قرار دهد.

بر اساس بیانیه ای که بامداد دوشنبه از سوی سخنگوی نیروهای مسلح یمن منتشر شد این حمله موشکی که با استفاده از موشک های هدایت پذیر قدس ۲ انجام شد موفقیت آمیز بود.

سریع تاکید کرد که موشک دقیقا به محلی که از پیش تعیین شده بود اصابت کرد و خودروهای آتش نشانی و آمبولانس ها به طرف محل اصابت در رفت و آمد هستند.

وی تصریح کرد که این حمله در پاسخ به ادامه تجاوز و محاصره یمن و نیز وعده نیروهای مسلح مبنی بر انجام عملیات گسترده در عمق خاک عربستان انجام شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =

سرخط اخبار جهان