۷ آذر ۱۳۹۹،‏ ۱۵:۴۴
کد خبرنگار: 1208
کد خبر: 84125684
۰ نفر

برچسب‌ها

آغاز رویدادهای آزمایشی المپیک توکیو از مارس ۲۰۲۱

تهران- ایرنا- براساس اعلام کمیته سازماندهی المپیک توکیو، رویدادهای آزمایشی المپیک به تعویق افتاده ۲۰۲۰ که حالا بدنبال پاندمی کرونا قرار است در سال ۲۰۲۱ برگزار شود، از ماه مارس سال آتی آغاز خواهد شد.

به گزارش ایرنا، مطابق اعلام مقامات المپیک توکیو، این رویدادهای آزمایشی برای ۱۸ رشته المپیکی برگزار می شود.

نخستین رویداد رقابت‌های انتخابی شنای موزون از چهارم تا هفتم مارس (۱۴ تا ۱۷ اسفندماه ۱۳۹۹) در مرکز ورزش‌های آبی توکیو که در ماه اکتبر رونمایی شد، انجام می‌شود.

جام جهانی شیرجه، جام جهانی ژیمناستیک، رقابت‌های بین المللی والیبال و رویدادهای انتخابی ورزش‌های موزون که با سازماندهی فدراسیون‌های بین المللی و فدراسیون ملی ژاپن برگزار می‌شود، دیگر رشتههای ورزشی این رویدادهای آزمایشی بوده و با حضور ورزشکاران خارجی انجام می‌شود اما هیچ تماشاگری در کار نخواهد بود.

رقابت‌های والیبال موسوم به چالش توکیو۲۰۲۱  براساس برنامه جدید اول و دوم ماه مه سال آینده در ورزشگاه تازه تاسیس آریاکه برگزار خواهد شد؛ ورزشگاهی که حدود سه ماه بعد از آن قرار است از المپیک اصلی میزبانی کند.

این رویداد سه عنصر اصلی را مورد آزمایش قرار خواهد داد: زمین بازی، استفاده از فناوری و کادر عملیاتی. تمرکز ویژه روی جنبه‌های فنی شامل پروتکل‌های مرتبط با کووید-۱۹ معطوف خواهد بود.

رقابت‌های والییال المپیک توکیو از ۲۴ جولای (دوم مردادماه ۱۴۰۰) روز بعد از جشن افتتاحیه بازی‌ها آغاز شده و تا آخرین روز المپیک یعنی هشتم آگوست (۱۷مردادماه ۱۴۰۰) تنها چند ساعت پیش از مراسم اختتامیه ادامه خواهد یافت.

برای نخستین بار در تاریخ رقابت‌های والیبال بازی های المپیک با فینال زنان به سرانجام خواهد رسید؛ دیدار پایانی مردان یک روز زودتر یعنی هفتم آگوست برگزار خواهد شد.

رقابت‌های والیبال مردان با حضور تیم‌های ژاپن به عنوان میزبان، برزیل مدافع عنوان قهرمانی، لهستان، ایتالیا، کانادا، ایران، ونزوئلا، آمریکا، روسیه، آرژانتین، فرانسه و تونس برگزار خواهد شد.

در بخش زنان نیز ژاپن، چین، صربستان، برزیل، کره جنوبی، جمهوری دومینیکن، کنیا، آمریکا، روسیه، ایتالیا، آرژانتین و ترکیه انجام خواهد شد.

با تعویق یک ساله المپیک ۲۰۲۰ توکیو به دلیل شیوع ویروس کرونا، این تورنمنت از ۲۳ جولای تا ۸ آگوست ۲۰۲۱، (اول تا ۱۷مردادماه ۱۴۰۰) و پارالمپیک نیز از ۲۴ آگوست تا پنجم سپتامبر ۲۰۲۱ (دوم تا چهاردهم شهریورماه ۱۴۰۰) در پایتخت ژاپن برگزار خواهد شد. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =

سرخط اخبار ورزش