شمار قربانیان کرونا در هرمزگان به ۸۹۷ نفر رسید

بندرعباس- ایرنا- سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان آخرین آمار فوتی های کرونا در استان را ۸۹۷ نفر اعلام کرد و گفت: متاسفانه هم اکنون ۲۲ نفر مبتلا نیز با و ضعیت وخیم در مراکز درمانی هرمزگان بستری هستند.

دکتر فاطمه نوروزیان روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در حال حا ضر ۲۰۶ نفر با تشخیص کووید ۱۹ در بیمارستان های هرمزگان بستری هستند که از این شمار ۶۴ نفر در بخش مراقبت های ویژه بستری می باشند.

وی با اشاره به تاثیر مثبت اجرای محدودیت های کرونایی در هرمزگان در کاهش آمار مبتلایان، افزود: شرایط نسبت به هفته های قبل اندکی بهبود یافته که امیدواریم این روند با همکاری هر چه بیشتر مردم همچنان ادامه داشته باشد تا بتوانیم این بیماری را کنترل کنیم.

مدیر روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: حال که مردم و اصناف همکاری خوبی در رعایت محدودیت های کرونایی دارند از دستگاه های مسوول در عرضه کالاهای اساسی نیز خواستاریم نسبت به روند توزیع این کالاها نظارت بیشتری داشته باشند تا کمبودی در این بخش ایجاد نشود و مردم مجبور به تهیه بعضی کالاها در صف های طولانی نباشند که این موضوع می تواند موجب شیوع بیشتر کرونا در جامعه شود.

نوروزیان در خصوص آخرین وضعیت هرمزگان از نظر شیوع کرونا، گفت: براساس آمار، هم اکنون بندرعباس در وضعیت قرمز از نظر شیوع کرونا قرار دارد و دیگر مناطق هرمزگان در وضعیت نارنجی و زرد می باشند و محدودیت هایی کرونایی و فعالیت های مشاغل نیز در این شهرستان ها براساس مصوبه های ستاد ملی کرونا در حال انجام است.

وی با تاکید بر مراجعه به موقع بیماران مبتلا به کرونا به مراکز درمانی، گفت: یکی از دلایلی که موجب بستری بیماران مبتلا در مراکز درمانی می شود، مراجعه دیرهنگام به ویژه در یک هفته اول ابتلا و از دست زمان برای مداوای بیمار است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان مهمترین راهکار پیشگیری از ابتلا به کرونا را رعایت پروتکلهای بهداشتی به ویژه زدن صحیح ماسک، رعایت فاصله های اجتماعی، پرهیز از حضور در هرگونه تجمع و دورهمی های خانوادگی و قرنطینه بودن افراد مشکوک و مبتلا عنوان کرد.

دکتر نوروزیان در خصوص اجرای طرح شهید سردار قاسم سلیمانی در هرمزگان، گفت: هدف از اجرای این طرح آگاهی بخشی عمومی، خودمراقبتی خانواده در برابر کرونا، شناسایی گروه های پرخطر، ارائه خدمات بهداشتی به افراد نیازمند، سالمند ، زنان باردار و گرو ه های پرخطر می باشد که این طرح با همکاری وزارت بهداشت و سازمان بسیج در هرمزگان همزمان با سایر استانهای دیگر کشور اجرا می شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =

سرخط اخبار استان‌ها