امام جمعه پاوه: در دفاع از دین، مردم و نظام عقب‌نشینی نخواهیم کرد

کرمانشاه- ایرنا- امام جمعه پاوه گفت: تهدیدهای دشمنان علیه ما به این دلیل است که از جمهوری اسلامی کنار بکشیم اما پیام صریح ما این است در دفاع از دین، مردم و نظام عقب‌نشینی نخواهیم کرد و بیشتر از گذشته مصمم‌تر خواهیم بود.

به گزارش ایرنا، ماموستا ملاقادر قادری در پیام جمعه این هفته که به جای خطبه های نماز جمعه، به صورت آنلاین قرائت شد، افزود: وظیفه و کار اصلی ما ابلاغ دین و خدمت به مردم است و به عنوان یک روحانی، در این سال‌ها واسطه بین مردم و جمهوری اسلام بوده ام.
وی ادامه داد: برای پیشرفت در امور با جمهوری اسلامی ایران همراهی داشته ایم و مسوولین نظام و به ویژه مردم غرب کشور خوب می دانند در چهار دهه گذشته چطور حرکت کرده ایم.
امام جمعه پاوه اظهارداشت: مردم و مسوولین در شادی و عزا همواره همراه ما بوده اند به گونه ای که در غم از دست دادن یکی از فرزندانم حدود ۵۲۰ نفر از مردم کردستان عراق به پاوه آمدند.
ماموستا قادری اضافه کرد: در طول ۴۰ سال گذشته مخالفین جمهوری اسلامی در تهدید و اهانت به بنده و خانواده ام کوتاه نیامده اند و هر آنچه در توان داشته اند بکار گرفته اند و این نشان از ضعف و ذلت آنان است.
وی گفت: باید در مقابل گفته های دشمنان و نااهلان صبر پیشه کنیم و در طول ۴۰ سال گذشته هیچ‌گونه هتک حرمت و توهینی حتی نسبت به مخالفان انجام نداده ایم چرا که دین مبین اسلام مخالف آن است.
وی ضمن قدردانی از همراهی و همدلی مردم در روزهای گذشته و واکنش به اهانت و افترا یکی از احزاب خارج از کشور نسبت به وی تصریح کرد: اگر علمای دین بدنام شوند، مساجد و اهل دین نیز ضربه خواهند خورد.
خطیب جمعه پاوه ادامه داد: امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا نتوانستیم آیین های جشن میلاد پیامبر (ص) را به صورت سال های قبل برگزار کنیم و از برکات آن محروم شدیم اما در یک ماه گذشته و در چهار جمعه گذشته، مطالبی در خصوص زندگانی و سیرت پیامبر را بازگو کردیم که براساس ارزیابی ها بیشتر از ۲۰۰ هزار نفر آنها را دنبال کرده اند.
ماموستا قادری بیان داشت: ویروس کرونا آثار بسیار منفی در جامعه بشری بر جای گذاشته و در تمامی شئونات مسلمانان و به ویژه باورها و اعتقادات آنان، تاثیر منفی گذاشته است.
وی ادامه داد: همه انسان ها در حال آزمایش هستند و ترس، معیشت، خسارت های جانی و مالی و از دست دادن ثمرات مواردی هستند که به استناد آیه ۱۵۵ سوره بقره، خداوند متعال ما را مورد آزمایش و امتحان قرار می دهد.
وی گفت: در ۱۰ ماه گذشته که ویروس کرونا شیوع پیدا کرده، تمامی این آزمایشات الهی متوجه مسلمانان شده و کسانی که در این آزمایشات صبر و مقاومت و ایثار داشته باشند مورد تحسین پروردگار قرار می گیرند.
امام جمعه پاوه اظهار داشت: براساس آیات قرٱن و سنت رسول الله (ص)، در هنگام بیماری باید دعا و مراجعه به دکتر و درمان را فراموش نکنیم و در اولین فرصت به دنبال درمان باشیم.
ماموستا قادری تاکید کرد: در این روزها که دنیای اسلام با مشکلات عدیده ای مواجه است قرآن خواندن را فراموش نکنیم چرا که قرآن سپر و سنگر مهمی در مقابل شیطان است و سبب رستگاری انسان می شود.

سرخط اخبار استان‌ها