۷ آذر ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۱۰
کد خبرنگار: 1416
کد خبر: 84125606
۰ نفر

برچسب‌ها

بیماران بستری کرونا در خلخال ۳۰ درصد کاهش یافت

اردبیل _ ایرنا _ معاون درمان دانشکده علوم پزشکی خلخال گفت: شمار بیماران کرونایی بستری در بیمارستان این شهرستان ۳۰ درصد کاهش یافت.

به گزارش ایرنا ، دکتر علی ناظمی روز جمعه در جلسه قرارگاه فرماندهی مقابله با کرونا افزود: افزایش محدودیت‌های اجتماعی و ارتقای رعایت موارد پیشگیرانه از کرونا در بین آحاد مختلف موثر واقع شده است.

وی گفت: هم‌اکنون ۹ بیمار کرونایی در بخش داخلی و ۶ بیمار کرونایی در بخش آی سی یو  و در مجموع ۱۵ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان امام خمینی خلخال بستری هستند.

معاون درمان دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی ،درمانی خلخال با بیان اینکه با ادامه کاهش شمار مبتلایان به کرونا در خلخال تبدیل وضعیت این شهرستان از نارنجی به زرد در روزهای آتی دور از انتظار نیست، مردم را به افزایش مراقبت‌های بهداشتی توصیه کرد.

رییس بیمارستان امام خمینی خلخال همچنین اظهارداشت: با صرف سه میلیارد ریال تجهیزات اکسیژن‌ساز این بیمارستان به ‌عنوان یکی از نیازهای مهم در شرایط فعلی شیوع کرونا برای کمک به درمان بیماران تعمیر و مشکل پیش آمده ناشی از فقدان کارکرد این تجهیزات برطرف شد.

وی از تخصیص ۲۰ میلیارد ریال برای خرید و راه‌اندازی تجهیزات دوم اکسیژن‌ساز بیمارستان خلخال خبر داد و افزود: این تجهیزات از سوی وزارت بهداشت و درمان تهیه شده است.

فرماندار خلخال نیز در این جلسه گفت: در ۲۴ ساعت گذشته  بستری جدید کرونایی در بیمارستان خلخال نبوده و موفقیت مربوط به کاهش شمار ابتلا به بیماری کرونا نتیجه تلاش دست‌اندرکاران این قرارگاه و همراهی مردم منطقه است.

فریدون بابایی بیان کرد: فضای مجازی بستری مناسب برای ایجاد همدلی در حل مشکلات جامعه و جمع‌آوری کمک‌های مومنانه و توزیع آن بین نیازمندان است و در این راستا با همکاری سپاه مشکلات بعضی از واحدها و صنف‌هایی که تعطیل بوده یا دچار مشکل هستند، حل خواهد شد.

وی با تاکید بر پرهیز از تجمع در محل توزیع اقلام ضروری در فروشگاه‌های زنجیره‌ای گفت: برای تسهیل در توزیع اقلام ضروری مایحتاج عمومی مردم به نرخ مصوب تنظیم بازار فروشگاه‌های منتخب اتاق اصناف با همکاری بسیج، این وظیفه را انجام خواهند داد.

فرماندار خلخال بیان کرد: تیم‌های متشکل از بسیج، شورا ، مدیران مدارس روستایی و معتمدین محل در روستا برای اطلاع‌رسانی لازم و پیشگیری از شیوع بیماری کرونا اقدامات لازم را انجام می‌دهند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها