جزئیات تعطیلی ادارات استان قزوین امشب اطلاع رسانی می شود

قزوین - ایرنا - معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استانداری قزوین گفت : جزییات تعطیلی ادارات در سطح این استان امشب از طریق رسانه های معتبر اطلاع رسانی می شود.

به گزارش روز جمعه ایرنا،  منوچهر حبیبی افزود: با توجه به سوالات مکرر کارکنان محترم دولت درخصوص شیوه تعطیلی ادارات استان در هفته آتی جزئیات تعطیلی ادارات پس از بررسی و جمع بندی امشب از طریق رسانه های معتبر  این استان اطلاع رسانی می شود.
وی یادآورشد : با عنایت به شرایط خاص موجود و لزوم مدیریت و مهار بیماری کرونا، جزئیات این موضوع از طریق ستاد پیشگیری ومقابله با کرونای استان درحال بررسی و هماهنگی است و چگونگی تعطیلی ادارات و اینکه چه دستگاههایی مشمول آن می شوند، حداکثر تا امشب از طریق رسانه های استان اطلاع رسانی می شود.
رییس سازمان اداری و استخدامی کشور پنجشنبه شب از تعطیلی ادارات در هفته آتی خبر داد.

جمشید انصاری با حضور در بخش گفت وگوی ویژه خبری شبکه دوم سیما اظهار کرد: هفته آینده ادارات، تعطیل هستند مگر آنکه حضور کارکنان به تشخیص مقامات ضروری باشد و این در جلسه دیروز دولت ابلاغ شد.

وی ادامه داد: از همه می خواهم این دستور را به صورت جدی عملی کنند و از مردم می خواهم کارهای اداری خود را دو هفته به تعویق بیاندازند تا زنجیره شیوع قطع شود. مثلاً در شهرداری یک بخش، خدمات شهری ارائه می کند و بخشی دیگر، مجوزها را صادر می کند و کسانی که سر کار حضور دارند از بخش ارائه خدمات شهری هستند. لذا قسمت های اداری غیرضروری نیازی به حضور ندارند.

معاون رییس جمهوری عنوان کرد: دولت، این بخشنامه را ابلاغ کرده و شامل همه کارکنان دولت اعم از رسمی و قراردادی و پیمانی و همچنین شامل قرارداد دستگاه با شرکت‌ها می شود و کاهش نیرو باید در تمام عرصه ها انجام شود و فرقی بین کارکنان شاغل ادارات نیست.

انصاری توضیح داد: باید تردد را در سطح شهر کم کرده و ادارات را سبک کنیم و فرقی نمی کند نیروی شرکتی یا قرادادی یا رسمی باشد. از روزی که این بیماری در کشور شیوع پیدا کرد برنامه های مختلفی را برای مراقبت از کارکنان دولت تدوین و ابلاغ کردیم و ۱۲ اسفند نخستین بخشنامه ما ابلاغ شد و باید و نباید نحوه حضور را اعلام کردیم و در اکثر دستگاه های عمومی، آزمایش های لازم تست های کرونا انجام شد. ضمن آنکه کارکنان دولت از سیستم بیمه ای خوبی برخوردارند و برای آنان جای نگرانی نیست.

وی گفت: کسانی که مبتلا شوند، همه هزینه ها پرداخت می شود و کارکنان نگرانی های اصناف را ندارند. آنان حقوق و مزایای خود را دارند. اصرار مدیران برای حضور کارکنان استثناست. وقتی بخشنامه ای صادر می شود باید اجرا شود و مدیران باید با حداقل نیرو کار را پیش ببرند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =

سرخط اخبار استان‌ها