نقش بسیج در تمام عرصه ها انکارناپذیر است

کرمان - ایرنا - مسئول کانون وابستگان سپاه رفسنجان و پیشکسوت دوران دفاع مقدس گفت: بسیج نقش اساسی و مهمی در تمام عرصه ها از جمله دوران دفاع مقدس، سازندگی، بروز بلایای طبیعی و بحران کرونا داشته و دارد.

عباس عسکری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بسیج در پیروزی جنگ تحمیلی نقش اساسی داشت.

وی اظهار داشت: بسیج در عملیات های مختلف از جمله بیت المقدس و فتح المبین که به منظور آزادی خرمشهر اتفاق افتاد خوش درخشید.

وی ادامه داد: بسیج بعد از پیروزی انقلاباسلامی چون ارتش سازماندهی نشده بود به کمک این ارتش و سپاه آمد و سپس مستقل شد.

عسکری بیان کرد: نیروهای بسیج دوران دفاع مقدس از سنین نوجوانی تا سنین ۷۰ سالگی در جنگ حضور داشتند و به ما دلگرمی می دادند، و همه با هم برای پیروزی در این جنگ متحد شده بودند.

وی به یکی از خاطرات دوران دفاع مقدس اشاره کرد و افزود: قبل از عملیات والفجر هشت، شهید حاج احمد امینی که آن زمان فرمانده گروهان ۴۱۰ غواص بود به بنده به عنوان معاونش گفت، افرادی را که  سن بالا یا کم دارند از بقیه جدا کنید و به گردان های ۴۱۲ و ۴۱۸ بفرستید چون این رزمنده ها شاید در آب توان حرکت را نداشته باشند. 

عسکری اظهار داشت: قباد شمس الدینی  یکی از افراد بود که بیش از ۶۰ سال سن داشت او بعد از شنیدن این خبر شروع به گریه و التماس کرد و گفت من را از گردان غواصان جدا نکنید.

وی ادامه داد: با صحبت هایی که شهید امینی با این شخص کرد وی متقاعد شد که به گردان ۴۱۲ برود.

وی گفت: پس از انجام عملیات والفجر هشت که از آب رد شدیم، هوا کمی روشن شده بود که شروع به پاکسازی کردیم ناگهان متوجه پیکر قباد شمس الدینی شدیم که بر روی لیدرها افتاده و به شهادت رسیده بود.

تا زمانی بسیج وارد عرصه نشود مشکلات حل نمی شوند

معاون فرمانده گروهان لشکر ۴۱۰ غواص دوران دفاع مقدس  با اشاره به اینکه بسیج در همه بحران ها در کشور حضور چشمگیر و نقش اساسی داشته و دارد فزود: در هر جا از مملکت مشکلی پیش بیاید تا بسیج وارد نشود مشکل حل نمی شود.

وی تصریح کرد: بسیج به کمک نهادهای مردمی رفته و به آن ها در مسائل مختلف اعم از سازندگی، سیل، زلزله، محرومیت زدایی و غیره کمک می کند و در حال حاضر هم که بحران کرونا بر کشورها و ایران غلبه کرده بسیج از هیچ کمکی دریغ نکرده و با تمام قوا سعی در کنترل شیوع این ویروس دارد.

وی تصریح کرد: در هفته بسیج سال های قبل مقام معظم رهبری که در رزمایش های صد هزار نفری بسیج سخنرانی می کردند و به آن ها روحیه می دادند که نشان از این دارد بسیج قدرت دارد و دشمن نیز روی این قدرت بسیج ایران حساب می کند و جرأت کوچکترین تعرضی را ندارد.

فعالیت بیشتر بسیج در فرهنگ سازی فضای مجازی نیاز است

پیشکسوت دوران دفاع مقدس با اشاره به اینکه دشمن تمام تمرکز خود را بر روی نسل جوان مسلمان گذاشته و تا نابودی اسلام را از این سن به سرانجام برساند در حالی که تا زمانی که ما رهبری و ولایت فقیه و نیروهای بسیجی را داریم دشمن هرگز نمی تواند در این طرح وبرنامه خود موفق شود خاطرنشان کرد: در حال حاضر کار فرهنگی نیاز است، جوانان گرفتار فضای مجازی هستند کارهای فرهنگی بسیج در این عرصه می تواند جوانان را از چنگال خبیث و جنگ نرم دشمن نجات دهد.

عسکری اظهار داشت:  بسیج به دهه پنجم فعالیت خود وارد شده و علاوه بر انجام فعالیت های فرهنگی در فضای مجازی و جلوگیری از افتادن جوانان در دام دشمن، در فضای مجازی اقدام به جذب جوانان و آموزش آن ها در حوزه نظامی کند و نیروهای خود را آماده و سازماندهی کند تا زمان خطرات احتمالی دشمن از نظر نیرو کم نداشته باشیم.

وی افزود: گردان های امام علی (ع) و امام حسین(ع) را داریم  و در این گردان ها بچه های بسیجی رفسنجان با وجود بحران کرونا در برنامه های میدان تیر شرکت می کنند و قوای جسمانی خود و نیروی هدف گیری را تقویت می کنند، تیپ سردار حاج قاسم سلیمانی هم در این شهرستان راه اندازی شده است  که حضور بسیجیان در این گردان ها و تیپ یک حامی و پشتیبانی برای سپاه و ملّت خواهند بود.

وحدت بسیجیان و پیروی آن ها از ولایت فقیه موفقیت همیشگی را به همراه دارد

عسکری با اشاره به اینکه بسیج از منظر امام و رهبر معظم انقلاب اسلامی یک تفکر و سلوک انقلابی است بیان کرد: اگر بسیج پیرو رهبری باشد و سخنان ولی فقیه را سرمشق قرار دهد در همه زمینه ها موفق  هستیم؛ در دوران دفاع مقدس و هم بعد ازاین دوران تجربه شده است که وقتی حضرت خامنه ای رهبری انقلاب را بر عهده گرفتند همیشه  تا زمانی که بسیج صحبت های ایشان را گوش فرا می دادند و  عمل می کردند موفق بودند،  یادم است در یکی از عملیات ها اواخر جنگ .و زمانی که جنگ پایان یافته بود، بچه ها و رزمندگانی که در گردان های مختلف در شهر ها بودند سرگرم انتخابات شدند و  همان موقع بود که عراق شهرهای فاو، شلمچه و اکثر شهرهایی را که در طول دوران دفاع مقدس  از عراق پس  گرفته بودیم عراقی ها از این موقعیت سوء استفاده کردند  و دوباره یک سری مناطق را از ایران تصاحب کردند که با زحمت فراوان  دوباره  از آن ها بازپس گرفتیم.

وی خاطرنشان کرد: این موضوع باعث می شود که اگر بسیجیان  وحدت داشته و پیرو رهبری باشند همیشه و در همه زمینه ها موفق خواهند بود.

مدیریت خوب بسیج و سپاه در دوران کرونا، ضربه های مهلک را کاهش داد

پیشکسوت دوران دفاع مقدس با اشاره به نقش پررنگ بسیج در بحران کرونا و جلوگیری از شیوع این بیماری اظهار کرد: همه دنیا گرفتار این ویروس هستند حتی آمریکا و کشورهای اروپایی که ادعا دارند در بحث های بهداشت و درمان  و هم کمک به مردم  مانده اند انصافاً در ایران بسیج هم در بحث غربالگری و بیماریابی کمک دانشگاه علوم پزشکی است، هم در حوزه تولید ماسک و توزیع بسته های معیشتی به کمک مردم آمده است هم اینکه برای جلوگیری از تردد بیش از حد خوروها و سفرهای غیر ضروری به کمک نیروی انتظامی در ورودی و خروجی شهرها آمده و مستقر شده هم اینکه به کمک اصناف آمده است تا با انجام نظارت ها و بازدیدها پروتکل های بهداشتی به خوبی رعایت شود تا مردم از این بحران به خوبی عبور کنند.

وی خاطرنشان کرد: از ابتدای بحران کرونا ۵۰۰ خانواری که شامل نیروهای بازنشسته رسمی سپاه، بسیجیان، جانبازان و سربازانی که حتی کمتر از یک ماه  در جنگ حضور داشتند را تحت حمایت داریم بسته های کمک معیشتی و اقلام بهداشتی به آن ها ارائه کردیم.

مسئول کانون وابستگان سپاه رفسنجان افزود: اگر بسیج و سپاه کمک نمی کردند کرونا بیش از این می توانست به مردم ضربه بزند با توجه به اینکه مشکلات اقتصادی وجود دارد هم بسیج هم سپاه و هم رهبری تا جایی که توانسته اند در بحث کمک به آسیب پذیران از ناحیه کرونا از هیچ خدمتی دریغ نکردند.

وی تصریح کرد:   طی ۳ مرحله  در این بحران، ۱۵۰ بسته معیشتی و بیش از ۶۰ بسته بهداشتی کمک کردیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =

سرخط اخبار استان‌ها