تاکید استاندار قم بر ضرورت همکاری بسیج در طرح شهید سلیمانی

قم ـ ایرنا ـ استاندار قم، با اشاره به طرح سردار شهید حاج قاسم سلیمانی بر ضرورت همکاری بسیج در طرح محله‌محور و خانواده‌محور مبارزه با کرونا تاکید کرد.

به گزارش روز جمعه ایرنا از استانداری قم، بهرام سرمست در نشست هم اندیشی با فرماندهان و اعضای بسیج ادارات استان قم، با اشاره به اجرای طرح شهید سلیمانی با مشارکت بسیج برای مقابله با کرونا گفت: این مساله نشاندهنده این است که هر جا پیشرفتی داشته ایم، نتیجه فرهنگ جهاد، ایثار و ازخودگذشتگی است.

وی صیانت از سرمایه های انسانی را بسیار مهم دانست و اظهار داشت: بسیج ادارات در راستای آگاهی بخشی و هدایت کارکنان نقش مهمی می تواند ایفا کند.

وی با بیان اینکه اعضای بسیج ادارات امین مدیران اجرایی هستند، افزود: برای اصلاح امور، نیازمند اعتماد متقابل مدیران و کادر بسیج هستیم که خوشبختانه مدیران اجرایی نیز خود از افراد وابسته به انقلاب اسلامی و خانواده معظم شهدا هستند.

وی تشکیل کارگروه اندیشه ورز توسط بسیج ادارات استان را رویکردی مثبت برشمرد و گفت: آسیب شناسی مشکلات دستگاه های اجرایی از اهداف این کارگروه است که امیدواریم منجر به اصلاح فرآیندها شود.

استاندار قم خاطرنشان کرد: باید اعضای کارگروه اندیشه ورز در جلسه های کارشناسی، به دنبال راهکار عملیاتی برای حل مسایل مهم استان باشند.

وی برجسته سازی کارهای مثبت و خدمات مدیران اجرایی را بسیار مهم دانست و گفت: دشمنان به دنبال آسیب زدن به نظام اداری از طریق برجسته‌سازی فساد در سیستم اداری هستند؛ در حالی که در صحنه عمل دیده می شود که این طور نیست و باید با این تلاش دشمنان مقابله شود.

وی اعتماد عمومی را سرمایه نظام جمهوری اسلامی اعلام و اضافه کرد: پشتوانه حضور مردم و سرمایه های انسانی موجب شده است تا بتوانیم از برهه های سخت انقلاب اسلامی همچون جنگ تحمیلی با موفقیت عبور کنیم.

استاندار قم همچنین بازآفرینی ارزش های انقلاب اسلامی را از رسالت های بسیج دانست و خاطرنشان کرد: باید برای جذب جوانان و انتقال ارزش های نظام به ایشان تلاش شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود، جهش تولید را از دیگر سیاست های نظام و دولت در شرایط تحریم برشمرد و گفت: باید اعضای بسیج ادارات با همان روحیه اوایل انقلاب، مسئولان را در تحقق این مهم یاری کنند.

۵ آذر، سالروز تشکیل بسیج مستضعفین به فرمان امام خمینی(ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران در سال ۱۳۵۸ است؛ ۲۹ آبان تا پنجم آذر نیز با عنوان «هفته بسیج» نامگذاری شده است.

قم در حال حاضر جز شهرهای با وضعیت قرمز کرونایی به شمار می آید و محدودیت ها نیز متناسب با همین شرایط در این استان اعمال شده است.

«ویروس «کرونا» موجب بیماری عفونی «کووید-۱۹» می‌شود و این ویروس ۲۴ آذر ۹۸ در شهر «ووهان» واقع در مرکز چین گزارش شد، ابتدا از این بیماری به‌ عنوان ذات‌الریه نام ‌برده می‌شد، اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۹ دی ۹۸ به ‌صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.

شهروندان قمی برای طرح هر گونه پرسش در مورد ویروس کرونا می‌توانند با شماره تلفن‌های ۴۰۳۰، ۳۱۳۶ و ۱۹۰ تماس بگیرند و برای کسب آخرین اخبار دانشگاه علوم پزشکی قم به کانال آن به نشانی webdaqom@ در فضای مجازی و یا تارنمای آن به نشانی اینترنتی www.muq.ac.ir مراجعه کنند.

همه ایرانیان می‌توانند با مراجعه به سامانه غربالگری الکترونیکی ویروس کرونا به نشانی اینترنتی https://salamat.gov.ir و تکمیل اطلاعات خواسته ‌شده، گام بلندی در ارتقای سلامت جامعه و شکست ویروس کرونا بردارند.

«کرونا»، ویروسی است که گستردگی شیوع آن بسیار وسیع است و از جمله راه‌های انتقال آن عطسه، سرفه، دست‌دادن و روبوسی است؛ پزشکان توصیه می‌کنند، افراد علاوه بر پرهیز از دست‌دادن، روبوسی و حضور در مرکزهای عمومی؛ به‌ هنگام عطسه لازم است، جلوی بینی خود را با دستمال بگیرند و یا برای مهار آن از آرنج خود استفاده کنند.

برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا؛ رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی همچون استفاده از «ماسک» و «فاصله‌گذاری اجتماعی» توصیه شده است.

همشهریان قمی در صورت مشاهده هر گونه علامتی در رابطه با ویروس «کرونا» در خود و افراد خانواده، می‌توانند به «مرکزهای جامع سلامت» امام حسن(ع) در شهرک امام حسن(ع)، امام خمینی (ره) در بلوار شهید کریمی (بنیاد)، فرقانی در انتهای شیخ آباد، پردیس در پردیسان، خوراکیان در بلوار ۱۵ خرداد و بعثت در نیروگاه مراجعه و خدمات «رایگان» دریافت کنند./

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =