سه هزار و ۸۷۰ کارت هوشمند برای رانندگان ایلامی صادر شد

ایلام - ایرنا - مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان ایلام اعلام کرد که از ابتدای سال جاری تاکنون سه هزار و ۸۷۰ کارت هوشمند برای رانندگان ایلامی صادر شده است

نورالله دلخواه روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: یکی از اهداف اجرایی کردن کارت هوشمند، متمایز کردن رانندگان حرفه‌ای و غیر حرفه‌ای است و این کارت، دفترچه کار راننده است و فعالیت با آن قانونی می‌شود.

وی تاکید کرد: کارت هوشمند برای رانندگان ناوگان باری و مسافر به عنوان مدرک شناسایی رانندگان در بخش حمل و نقل جاده‌ای محسوب می‌شود.

دلخواه با بیان اینکه کارت هوشمند ضریب امنیتی بالایی دارد، یادآور شد: امکان ذخیره‌سازی اطلاعات و لحاظ کردن اطلاعات کارت با سایر سیستم‌های عملیاتی مانند امکان شناسایی دقیق رانندگان، تشخیص رانندگان فعال از غیرفعال، جلوگیری از صدور کارت‌های تکراری یا تقلبی، ایجاد گردش کار و ثبت تخلفات راننده از جمله مزیت‌های این کارت است.

به گفته دلخواه، کسانی که از کارت هوشمند استفاده کنند، از برخی یارانه‌ها بهره‌مند می‌شوند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای ایلام تاکید کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون، ۲ هزار و ۴۷۰ فقره کارت سلامت برای رانندگان فعال استان صادر شده است. 

وی اضافه کرد: هم اکنون ۲ مرکز تخصصی طب کار در استان جهت انجام معاینات پزشکی رانندگان ناوگان جاده ای زیر نظر این اداره کل مشغول به فعالیت هستند. 

دلخواه گفت: در این مراکز آزمایشاتی از قبیل بینایی سنجی، شنوایی سنجی، روانشناسی، معاینات پزشکی بالینی فرد نظیر فشار خون، نوار قلب و آزمایشات روتین مانند قند خون، چربی خون و غیره برای بررسی سلامت رانندگان انجام می شود. 

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ایلام افزود: با توجه به الزامی بودن کارت هوشمند فعالیت رانندگان حرفه ای در بخش حمل و نقل جاده ای، دارا بودن کارت صحت و سلامت از جمله شرایط دریافت کارت مذکور است. 

وی ادامه داد: رانندگان ناوگان باری و مسافری استان می توانند برای دریافت کارت سلامت با در دست داشتن معرفی‌نامه از مراکز صدور کارت هوشمند به مراکز طب کار سلامت شغلی رانندگان مراجعه کنند. 

هفت هزار راننده در بخش حمل و نقل بار استان ایلام فعال هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha