امام جمعه شهرکرد:نمایندگان مجلس برای رفع مشکلات قانونگذاری کنند

شهرکرد- ایرنا- نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری و امام جمعه شهرکرد با اشاره به وجود مشکلات اقتصادی گفت: نمایندگان مردم در مجلس به دور از دیدگاههای سیاسی برای رفع مشکلات جامعه قانون‌گذاری کنند.

حجت‌الاسلام محمدعلی نکونام در پیام این هفته جمعه که به دلیل شرایط بحرانی کرونا جایگزین نماز جمعه شده است، با اشاره به سالروز شهادت شهید مدرس و روز مجلس افزود: نمایندگان مجلس باید این فرصت خدمت، کار و قانونگذاری، تامین رفاه برای معیشت مردم، امنیت مردم و خدمت همه جانبه به نظام اسلامی را ارج نهند.

وی اظهار داشت:نمایندگان مجلس در یک ریل‌گذاری ارزشمند در درون نظام جمهوری اسلامی قرار گرفته‌اند که با تصویب قوانین درست می‌توانند ریل‌گذاری درست و صحیح داشته باشند تا نظام در این ریل‌گذاری که باید سالم، درست و با جهاد صورت گیرد، حرکت کند.

امام جمعه شهرکرد گفت:این حرکت و ریل‌گذاری باید با عقلانیت، هوشیاری و در ظرف ایمان و در راستای مصلحت‌های درست مردم و به دور از جناح‌بندی و سیاسی بازی و زد و بندهای دنیوی و نفس باشد.

وی به شجاعت شهید مدرس اشاره کرد و افزود: نمایندگان مجلس در راه خدمت به نظام و مردم با انواع تهدیدها و فرصت‌ها مواجه می‌شوند و یا برخی افراد با پرداخت پول می‌خواهند نمایندگان را تطمیع کنند تا آنها را همراهی کنند تا براساس میل آنها حرکت کنند و از ریل‌گذاری درست خارج شوند.

به گفته وی ، نمایندگان باید مراقب باشند و با شجاعت در مقابل خواسته‌های نادرست بایستند تا عدالت در جامعه گسترده شود و نمایندگان در بازی‌های سیاسی، گروهی و جناحی نیافتند  و مطالبه‌های بی‌جا را پاسخ ندهند.

نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری گفت: نمایندگان برای مطالبه‌های دنیوی که در آن  سلامت وجود ندارد ،بایستند و به حق و رضای پروردگار را در نظر بگیرند.

وی در ادامه با اشاره به شرایط شیوع کرونا و افزایش مشکلات مردم گفت:شرایط سخت کرونایی و محدودیت‌های اجتماعی از جمله منع تردد، تعطیلی بسیاری از مشاغل برای کاهش تعداد مبتلایان و فوتی‌هاست و همه باید برای رعایت بهداشت،  محدودیت‌های اجتماعی و فاصله‌گذاری اجتماعی و کاهش رفت و آمد، استفاده از ماسک و رعایت پروتکل بهداشتی تلاش کنیم.

نکونام افزود: در این شرایط کرونای تعدادی از پزشکان و کادر درمان تا پای جان برای خدمت‌رسانی به مردم و بیماران ایستادند و این تلاش و همت آنها جای تشکر دارد.

وی ضمن عرض تسلیت به خانواده شهدای عرصه سلامت  افزود:  عزیزان شما ایثارگرانه و فداکارانه نقش‌آفرین بودند و هستند در بیمارستان‌ها در خدمت به بیماران کرونایی تاپای جان خود ایستاده‌اند.

امام جمعه شهرکرد، به شهادت شهید حوزه امنیت و همچنین سلامت در استان در ۲ روز گذشته اشاره کرد و گفت: شهید حوزه سلامت برای حفظ جان و سلامت مردم و شهید حوزه نظم و امنیت در درگیری با هنجارشکنانی که امنیت شهر و مردم را مخدوش می‌کنند و به شهادت رسید.

به گفته وی، امروز باب شهادت در عرصه‌های مختلف به روی مردم و خادمان نظام در عرصه سلامت، عرصه امنیت، عرصه خدمت، عرصه اقتداربخشی، عرصه کوتاه کردن دست بیگانه و دشمن، در عرصه خنثی‌سازی مکر و نفاق، در عرصه فرهنگ و ترویج حق و مکتب ولایت که برای تحکیم نظام اسلامی است باز است تا دشمن را ناکام شود.

امام جمعه شهرکرد با اشاره به مساله جهش تولید و تاکیدات و گلایه‌های مقام  معظم رهبری در این زمینه افزود:بنا بر  فرمایشات مقام معظم رهبری، آن کاری که باید در این حوزه انجام شود اجرایی نشده است.

نکونام افزود: همه باید در عرصه‌های مختلف علمی، دانش بنیان، اقتصادی، عرصه های کشاورزی،اداری، فرهنگی و سایر عرصه‌ها در هر جایگاهی که قرار دارند بتوانند برای جهش تولید نقش ایفا کنند و دست بیگانه را کوتاه کنند تا جهش تولید به معنای واقعی عملیاتی شود.

وی در ادامه با اشاره به بحث انتقاد گفت:  در جامعه یکسری نقدها وجود دارد و باب انتقاد دولت به مردم، مردم به دولت، انتقاد دستگاه‌ها نسبت به یکدیگر باز است در حالی که برخی نقدها منصفانه و سازنده نیست.

نماینده و لی فقیه در چهارمحال و بختیاری گفت: برخی نقدها همیشه سازنده نیستند و باید برای منصفانه نقد با نصح همراهی داشته باشد.

وی افزود: همه نسبت به یکدیگر مامور هستیم که همدیگر را نصیحت کنیم و خیر جامعه را مطالبه کنیم و با کمک به همدیگر  در جامعه تلاش کنیم.

به گزارش ایرنا، ویروس کرونا که منجر به بیماری نوپدید کووید ۱۹ شده است، بسیاری از کشورهای جهان درگیر کرده است و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشته تا وضعیت فوق‌العاده اعلام کند.

استفاده همگانی از ماسک، رعایت فاصله ۲ متری از یکدیگر، شست‌وشوی دست‌ها با آب و صابون، رعایت بهداشت فردی، خودداری از دست دادن‌های مکرر و منع سفر و حضور در اجتماعات از جمله نکاتی است که پزشکان متخصص برای پیشگیری از شیوع این ویروس توصیه می‌کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =

سرخط اخبار استان‌ها