روزهای مرگبار کرونا در آمریکا، ترامپ مملکت را رها کرد

تهران- ایرنا- اگرچه تیم بایدن هنوز به طور رسمی امور کشور را بدست نگرفته اما به وضوح می توان دید که دولت ترامپ عملا اقدامات کنترلی در مهار کرونا را رها کرده و آمریکا در دو روزه گذشته تنها کشور در جهان با بیش از یک هزار مرگ و میر کرونا بوده است.

به گزارش صبح جمعه ایرنا از مرکز وب سایت آماری ورد متر (worldometers) که آخرین آمار مبتلایان به ویروس کرونا را به صورت لحظه‌ای گزارش می‌دهد، در ۲۴ ساعت گذشته در آمریکا یک هزار و ۳۰۶ نفر به علت ویروس کرونا جان خود را از دست داده اند.

در حال حاضر به دنبال شیوع ویروس کرونا در ایالت متحده ۱۳ میلیون و ۲۴۸ هزار و ۶۷۶ نفر به بیماری کووید ۱۹ مبتلا شده اند و ۲۶۹ هزار و ۵۵۵ نفر نیز جان خود را از دست داده اند.

شمار مبتلایان جهانی کرونا نیز به ۶۱ میلیون و ۳۰۸ هزار و ۶۱۳ نفر رسیده و مرگ و میر کرونایی در سطح جهان یک میلیون و ۴۳۷ هزار و ۸۴۰ نفر به ثبت رسیده است.

براساس آمارهای ارائه شده توسط وب سایت ورد متر، بعد از آمریکا، هند، برزیل، روسیه، فرانسه و اسپانیا به ترتیب دارای بیشترین مورد ابتلا به بیماران کرونایی در جهان هستند.

امریکا در حالی شاهد افزایش شیوع کرونا و افزایش مرگ و میر است که دولت ترامپ با توجه به عدم کسب پیروزی در انتخابات ۲۰۲۰ ریاست جمهوری مهار روند کرونا در کشور را متوقف کرده و تنها بر ادعاهای بی اساس انجام تقلب در انتخابات متمرکز شده است.

تلاش ترامپ برای پیگیری ادعاها در مورد جود تقلب در انتخابات در حالی صورت می گیرد که وی هفته گذشته پس از هفته ها تعلل و اصرار بر سرقت پیروزی انتخاباتی خود، رسما فرمان انتقال قدرت به تیم بایدن را صادر کرد.

اداره خدمات عمومی ایالات متحده که مسئول فراهم آوردن مقدمات انتقال قدرت پس از انتخابات است روز ۳ آذر با ارسال نامه‌ای به جو بایدن، رییس جمهوری منتخب آمریکا، اعلام کرد که دولت دونالد ترامپ آماده است تا فرایند انتقال قدرت را به طور رسمی آغاز کند.

شبکه سی‌ان‌ان در گزارش خود عنوان کرد که نامه مورد اشاره اولین قدم دولت ایالات متحده برای اقرار به شکست ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری است. اگرچه ترامپ تاکید کرده که با وجود این نامه، شکایت انتخاباتی او همچنان مفتوح است و او با قدرت به این راه ادامه خواهد داد.

ترامپ بدون ارائه شواهد و مستندات، رقیب خود را به تقلب و دستکاری در آرا متهم کرده است. در این میان تاخیر در آغاز روند انتقال قدرت، انتقاد شدید دمکرات‌ها و جو بایدن را به دنبال داشته است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =

سرخط اخبار جهان