بارش‌های  چهارمحال و بختیاری به ۷۰ میلیمتر رسید

شهرکرد- ایرنا- مدیرکل هواشناسی چهارمحال و بختیاری با اشاره به ورود یک توده بارشی به استان گفت: امسال میزان بارش استان به ۷۰ میلیمتر رسیده است.

مهران چراغپور نافچی روز جمعه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه میزان بارش در این مدت در میانگین بلند مدت ۸۸ میلیمتر بود، افزود: بارش‌های سال آبی در استان نسبت به میانگین بلند مدت ۲۰ درصد کاهش داشته است.

وی گفت: میزان بارندگی در این مدت در سال گذشته ۵۰ میلیمتر بود که میزان بارندگی امسال نسبت به سال گذشته ۴۰ درصد افزایش داشته است.

چراغپور نافچی افزود: سامانه بارشی اخیر تا صبح روز جمعه ۴۶.۴ میلیمتر بارش و یک سانتیمتر برف در کوهرنگ، ۲.۷ میلیمتر بارش در شهرکرد، ۱۱.۵ میلیمتر بارش در لردگان، ۴.۴ میلیمتر بارش در بروجن، ۶.۸ میلیمتر در اردل، ۱۲.۱ میلیمتر بارش در فارسان، ۵.۶ میلیمتر بارش در بن، ۴.۵ میلیمتر بارش در سامان و ۱۵.۲ میلیمتر بارش در شلمزار را به‌ همراه داشته است.

وی اظهار داشت: موج جدید بارش برای روز شنبه و یکشنبه برای استان پیش‌بینی می‌شود.

به گفته وی، با ورود سامانه بارشی فعال از روز پنجشنبه تا اواخر روز یکشنبه در سطح استان بارش باران ، در ارتفاعات و نواحی سردسیر بارش برف و کولاک برف ،رعد و برق ،وزش باد به نسبت شدید و در نقاط مستعد تگرگ پیش بینی می شود.

وی گفت: دامنه فعالیت این سامانه غالب مناطق استان به ویژه نیمه ی غربی و جنوب استان (کوهرنگ، لردگان ، اردل ، خانمیرزا، فارسان و کیار) است و شدت بارش‌ها برای روز شنبه و یک شنبه پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش ایرنا، چهارمحال و بختیاری سرچشمه ۲ رودخانه زاینده‌رود و کارون و بخشی از رودخانه دز است و افزایش یا کاهش بارش‌ها در این استان، استان‌های خوزستان، اصفهان و فلات مرکزی را تحت تاثیر خود قرار می‌دهد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =

سرخط اخبار استان‌ها