مشترکان آب در آذربایجان‌غربی مراقب یخ‌زدگی کنتورها باشند

ارومیه- ایرنا- مدیرعامل آب و فاضلاب آذربایجان غربی گفت: مشترکان آب در شهرهای مختلف استان با توجه به کاهش قابل توجه دما طی شب گذشته و امروز، موارد لازم را برای جلوگیری از یخ زدگی کنتور و تاسیسات آبی رعایت کنند.

علیرضا رضوی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با توجه به وارد شدن سامانه جدید هوای سرد به آذربایجان‌غربی، رعایت موارد لازم شامل پوشاندن کنتور، دریچه آن، لوله های روکار مسیر کنتور تا محل مصرف، دقت در پوشش دریچه بازدید واقع در دیواره دایک (کانال لوله)، درزهای قسمت پایین و اطراف درب منازل و سرویس های بهداشتی برای جلوگیری از جریان هوای سرد به داخل، خودداری از ریختن آب جوش بر روی کنتور در صورت یخ زدگی و ریختن آب ولرم به منظور باز شدن ملایم جریان آب ضروری است.

وی اضافه کرد: عایق کردن دور کنتور به وسیله پشم شیشه، گونی، تمیز کردن داخل حوضچه کنتور، تهیه خاک اره از نجاری ها، ریختن خاک اره در کیسه های پلاستیکی و قرار دادن کیسه ها در اطراف کنتور، ایجاد فشردگی لازم، بستن درب حوضچه کنتور و عایق بندی لوله های آب در فضای باز ساختمان از جمله دیگر راهکارها برای جلوگیری از یخ زدگی کنتور در این روزهاست.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان غربی بیان کرد: شهروندان همچنین می توانند در زمان یخ زدگی انشعاب های آب، مراتب را به سرعت با مرکز ارتباطات مردمی ۱۲۲ در میان بگذارند.

رضوی اظهار امیدواری کرد که با رعایت این موارد، حوادث مربوط به یخ زدگی کنتور و سیستم های آبی به حداقل برسد.

به گزارش ایرنا، طی ۲۴ ساعت گذشته پس از بارش برف، دمای شهرهای آذربایجان غربی تا ۱۰ درجه سردتر شده که این امر عاملی اساسی در یخ زدگی تاسیسات آبی به شمار می رود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =

سرخط اخبار استان‌ها