بیش از ۹۸ درصد مساکن مهر در آذربایجان‌غربی تحویل داده شده است

ارومیه- ایرنا- مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی با اشاره به تحویل بیش از ۹۸ درصد مساکن مهر در استان گفت: تا به امروز احداث تنها ٩٠٠ واحد مسکونی مهر در این استان باقی‌مانده که تلاش می کنیم با تکمیل این واحدها به زودی جشن مسکن مهر در استان برگزار شود.

سیدمحسن حمزه‌لو روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در قالب طرح مسکن مهر، ساخت ۵١ هزار و ٩٠٨ واحد مسکونی در آذربایجان‌غربی برنامه‌ریزی شده بود که از این تعداد افزون بر ۵١ هزار واحد تحویل شده است.

وی با بیان این‌که از مهر سال گذشته تاکنون نزدیک به پنج هزار واحد مسکن مهر به متقاضیان تحویل داده شده، افزود: طرح‌های دارای پرونده حقوقی و زیر ٣٠ درصد پیشرفت اجرایی و فاقد متقاضی و تسهیلات از چرخه مسکن مهر استان حذف شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی گفت: از مجموع مساکن مهر این استان ۴٠ هزار و ٨٧١ واحد در شهرهای بالای ٢۵هزار نفر و ١١ هزار و ٣٧ واحد در شهرهای زیر ٢۵ هزار نفر جمعیت احداث شده است.

حمزه‌لو بیان کرد: در حال حاضر پروژه‌های مسکن مهر در شهرهای ارومیه، مهاباد و سردشت باقی مانده است.

وی ادامه داد: همکاری نکردن اعضا در تکمیل آورده، اختلاف مالی، طولانی شدن روند تمدید مشارکت مدنی تسهیلات پرداختی و طولانی بودن فرایند تمدید مدت فعالیت شرکت‌های تعاونی را می‌توان از دلایل زمان‌بر شدن طرح مسکن مهر در استان برشمرد.

طرح مسکن مهر که از حدود هشت سال پیش آغاز شده است، در دولت تدبیر و امید سرعت گرفت و بیش از ۶۰ درصد واحدهای تحویلی در این دولت به متقاضیان تحویل داده شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =

سرخط اخبار استان‌ها