هزار دستگاه خودرو در استان اردبیل جریمه شد

اردبیل - ایرنا - استاندار اردبیل از اعمال قانون و جریمه بیش از هزار دستگاه خودرو که در زمان محدودیت اعمال شده کرونایی در سطح شهرهای با وضعیت قرمز تردد می‌کردند، خبر داد.

به گزارش ایرنا، اکبر بهنامجو  پنجشنبه شب در جریان بازدید از اجرای طرح شبانه تردد خودروها در اردبیل اظهارداشت: به منظور سلامت شهروندان سه طرح همزمان در استان برگزار می‌شود که طرح محدودیت تردد از ساعت ۹ شب الی ۴ صبح یکی از آنهاست.

وی با بیان اینکه در طرح محدودیت تردد تمام خودروها کنترل می‌شوند، گفت: خودروهای سواری تاکسی و آمبولانس‌ها  حق تردد در سطح شهر را دارند.

او از توقف ۴۵ مورد خودرو دارای پلاک غیربومی خبر داد و افزود: مردم خوب همراهی می‌کنند و در روزها در شهرهای دارای وضعیت قرمز ممنوعیت خودروهای پلاک غیربومی لحاظ شده است که تعداد این خودروها محدود گزارش شده است.

رییس ستاد مدیریت کرونا در استان اردبیل اعمال این قوانین را کاهش دورهمی های خانوادگی برشمرد و بیان کرد: بیش از ۶۰ درصد بستری‌ها در استان اردبیل خانم‌های خانه‌دار هستند که در خوداظهاری بیمارستان‌ها اقرار به حضور در تجمع و دورهمی فامیلی کرده‌اند.

وی افزود: یکی از عوامل خطرناک در انتشار سریع  ویروس کرونا  دورهمی‌های خانوادگی است که در سایر کشورها ممنوع شده و در ایران نیز این طرح اعمال می‌شود.

استاندار اردبیل تشریح کرد: طرح غربالگری شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی نیز از طرح‌های اجرایی است که از سوی بسیجیان با مسوولیت سپاه حضرت عباس (ع) و همکاری دانشگاه علوم پزشکی استان بخوبی مدیریت شده است.

او با اشاره به اینکه تا بحال۳۷۰ هزار نفر از جمعیت استان غربالگری شده است، بیان کرد: اکیپ‌های مختلف بعد از بیماریابی و اطلاع از وضعیت نهایی بیماران جهت مداوا و انتقال آنها به محل نقاهتگاه ها، درمانگاه‌ها و مراکز درمانی اقدام می‌کنند.

بهنامجو از مردم استان خواست با توجه به شرایط حاد و وضعیت قرمز کرونایی دید و بازدیدها، جشن تولدها و جشن عروسی‌ها، دورهمی‌ها و مراسم ترحیم را تعطیل کنند و برای سلامتی خود و سایر بستگان خود پا پیش بگذارند.

استاندار اردبیل از تمام نیروهای نظامی، انتظامی، کادر درمان و نیروهای مردمی در اجرای این طرح تقدیر کرد و افزود: امیدواریم با رعایت و همکاری مردم به وضعیت سفید برگردیم و بازاریان و کسبه بر سرکار خود برگردند و رونق اقتصادی در مملکت مجدد به دوران اوج خود برگردد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =

سرخط اخبار استان‌ها