نیمی از بستری‌شدگان کرونا در خراسان رضوی بیماری زمینه‌ای دارند

مشهد- ایرنا- مسوول کارگروه اطلاع رسانی بیماری کرونا در دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: نیمی از بستری‌شدگان بر اثر کرونا در بیمارستانهای زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد بیماری زمینه‌ای داشته اند.

دکتر حمید رضا رحیمی روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: بیشتر بستری شدگان مبتلا به کرونا بیماریهای زمینه‌ای نظیر دیابت، بیماریهای قلبی و عروقی، مشکلات تنفسی، سرطان و نقص سیستم ایمنی داشته‌اند.
وی اضافه کرد: ۷۰ درصد فوت شدگان بر اثر کرونا در خراسان رضوی هم بیماری زمینه ای و سن بالاتر از ۶۰ سال داشته‌اند.
مسوول کارگروه اطلاع رسانی بیماری کرونا در دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: به طور معمول این افراد حدود ۱۰ روز از بیماریشان گذشته است و درمان درستی نگرفته‌اند و متاسفانه هنگامی که بستری می شوند شرایط سختی را می گذرانند.
رحیمی میانگین سن بستری شدگان کرونا در بیمارستانهای خراسان رضوی را بین ۴۰ تا ۵۰ سال عنوان کرد و افزود: اکثر بیماران سرپایی ۱۸ سال و بیشتر داشته اند اما در کودکان مراجعه و مرگ و میر ناشی از کرونا خیلی کم است.
به گفته وی، بسیاری از کودکان، ناقل ویروس کرونا هستند و قابلیت انتقال ویروس به والدین و خانواده خود را دارند.
مسوول کارگروه اطلاع رسانی بیماری کرونا در دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: بررسی های انجام شده نشان داده است که دورهمی های خانوادگی نقش مهمی در انتقال ویروس کرونا و ابتلای اطرافیان به این بیماری داشته است.
 ۸۰ درصد از جمعیت ۶ میلیون و ۴۰۰ هزار نفری خراسان رضوی زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد هستند و به بقیه جمعیت این استان توسط دانشکده و دانشگاههای علوم پزشکی سبزوار، گناباد، تربت‌حیدریه، تربت‌جام و نیشابور خدمات‌رسانی می‌شود.

بر طبق آخرین اعلام سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی  با فوت ۴۰۶ بیمار دیگر از مبتلایان قطعی به کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته، شمار جانباختگان قطعی بیماری کووید ۱۹ در کشور به ۴۷ هزار و ۹۵ تن رسید.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها