فرماندار: رعایت محدودیت‌های کرونایی در کاشان بهبود یافت

کاشان- ایرنا - فرماندار ویژه کاشان گفت: رعایت محدودیت‌های کرونایی در این شهرستان با ارتقای پست‌های ایست و بازرسی در ورودی‌ و خروجی‌ها، نظارت و رصد اصناف و صاحبان مشاغل و محدودیت رفت و آمد شبانه در روزهای اخیر با بهبود محسوس به ۹۰ درصد رسید.

علی‌اکبر مرتضایی قهرودی سوم آذر ماه به خبرنگار ایرنا گفته بود: ۸۰ درصد شهروندان، اصناف و صاحبان مشاغل در این شهرستان، محدودیت‌های کرونایی و دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت می‌کنند.

وی شامگاه پنجشنبه در نشست خبری با یادآوری راه‌اندازی پنج پست ایست و بازرسی برای نظارت بر ورود و خروج خودروها افزود: این نظارت‌ها تا پایان محدودیت کرونایی ادامه خواهد شد.

رییس ستاد مقابله با ویروس کرونا در کاشان با تبیین شرایط موجود شیوع ویروس کرونا و وضعیت قرمز این شهرستان، از احتمال تعطیلی و اجرای محدودیت‌های کرونایی در هفته پیش رو  خبر داد و اضافه کرد: هدف از اجرای این محدویت‌ها کاهش آمار ورودی بیماران کووید ۱۹ به مراکز درمانی است.

مرتضایی یادآور شد: از ابتدای شیوع این ویروس تاکنون ۸۰ نشست در ستاد مقابله با کرونا برگزار و تلاش شد منویات رهبر معظم انقلاب به ویژه در خصوص کمک‌های مومنانه، کامل و دقیق اجرا شود.

وی تصریح کرد: بانک‌های عامل ۳۰۰ میلیارد ریال تسیهلات حمایتی برای جبران زیان‌های ناشی از شیوع ویروس کرونا به ۸۳۰ نفر در قالب ۱۴ رسته شغلی به صاحبان مشاغل در این شهرستان پرداخت کرده‌اند.

فرماندار ویژه کاشان درباره چک‌های برگشتی هم اظهار داشت: برخی بانکها از اختیارهای خود استفاده کرده و از برگشت زدن چک‌ها جلوگیری می‌کنند اما برخی بانک‌ها نیز با استناد به آیین‌نامه‌های داخلی، اعلام کرده‌اند باید از تهران یا مرکز استان به آنها دستور داده شود که این مهم در حال پیگیری است.

این مسوول اجرایی در پاسخ به پرسشی درباره انتخابات رییس جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا ۱۴۰۰ اظهار داشت: برای موفقیت باید رقابت سالم بین نامزدها و حامیان آنان وجود داشته باشد.

به گفته وی، شاید نگرانی‌هایی برای کاهش مشارکت مردم در انتخابات وجود داشته باشد اما راهکار آن اطلاع و آگاهی‌بخشی به مردم در مورد اقدام‌های انجام شده توسط دولت و دستگاه‌هاست.

مرتضایی یادآور شد: برخی مشکل‌ها ریشه داخلی ندارد و برخی نیز باید با اقناع و توجیه کردن مردم به آنان اطلاع‌رسانی شود.

فرماندار ویژه کاشان در این نشست از خدمات نزدیک به ۲ سال حمیدرضا جوشقانی مدیر روابط عمومی فرمانداری تجلیل و برای وی در مسوولیت جدید آرزوی توفیق کرد.

کرونا، ویروسی است که گستردگی شیوع آن بسیار وسیع است و از جمله راه‌های انتقال آن عطسه، سرفه، دست ‌دادن و روبوسی است؛ پزشکان توصیه می‌کنند، افراد علاوه بر پرهیز از دست ‌دادن، روبوسی و حضور در مرکزهای عمومی، به‌ هنگام عطسه لازم است، جلوی بینی خود را با دستمال بگیرند و یا برای مهار آن از آرنج خود استفاده کنند.

برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی همچون استفاده از ماسک و فاصله‌گذاری اجتماعی توصیه‌ شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها