روسیه و عراق تحولات امنیتی و سیاسی منطقه را بررسی کردند

بغداد -ایرنا- وزیر خارجه عراق و رئیس کمیسیون امور بین الملل مجلس دومای روسیه تحولات امنیتی و سیاسی منطقه را بررسی کردند.

به گزارش ایرنا به نقل از رسانه های عراقی، «فواد حسین» وزیر امور خارجه عراق روز پنجشنبه با «لئونید سلوتسکی» رئیس کمیسیون امور بین الملل مجلس دومای روسیه در مسکو دیدار و گفت وگو کرد.

دو طرف در این دیدار تحولات امنیتی و سیاسی منطقه را بررسی و از همکاری عراق و روسیه بویژه در مقابله با هسته های گروه تروریستی داعش تجمید کردند.

فواد حسین در این دیدار بر اهمیت نقش روسیه در این زمینه تاکید کرد و از این کشور خواست تا به حمایت خود از عراق ادامه دهد.

وی همچنین بر اهمیت استفاده از تجربیات روسیه در توسعه بخش های مختلف سرمایه گذاری تاکید کرد.

وزیر خارجه عراق همچنین چشم انداز کشورش برای حل بحران های منطقه و پایبندی خود به یک سیاست خارجی متوازن و مقابله با دخالت در امور داخلی عراق یا دخالت در مسیر تصمیم سازی این کشور را ارایه کرد.

فواد حسین همچنین از روسیه برای مواضع این کشور در حمایت از عراق در زمینه برقراری امنیت و ثبات تشکر و به اهمیت برگزاری جلسه کمیسیون مشترک عراق و روسیه اشاره کرد و گفت که تعدادی یادداشت تفاهم دوجانبه منتظر امضا در نهمین جلسه این کمیسیون است.

از سوی دیگر، رئیس کمیسیون امور بین الملل مجلس دومای روسیه نیز از پایبندی دولت عراق به چشم اندازی متوازن در قبال مهمترین مسائل حساس منطقه و خاورمیانه از جمله مسئله فلسطین و موضع ثابت و اصولی عراق در قبال آن تمجید کرد.

وی همچنین تاکید کرد که دولت روسیه از دولت عراق برای پاسداری از تصمیم مستقل خود بدون تن دادن به سیاست کشورهای دیگر حمایت می کند.

وزیر امور خارجه عراق روز گذشته در صدر هیاتی بلندپایه برای دیدار با مقامات روسیه وارد مسکو شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =