کولاک برف تردد در راه‌های ارتباطی سقز را دچار اختلال کرد

سنندج - ایرنا - معاون هماهنگی امور عمرانی فرماندار ویژه سقز با بیان اینکه بارش برف و کولاک شدید تردد در راه های ارتباطی بین شهری را دچار اختلال کرده است، گفت: مردم از انجام سفرهای غیر ضروری تا مساعد شدن شرایط جوی خودداری کنند.

علی محمدیان شامگاه پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه بارش برف از ساعتی پیش با شدت آغاز شد، اظهار داشت: این بارش ها در محورهای اصلی ارتباطی این شهرستان از جمله سقز - بانه، سقز - بوکان، سقز - مریوان، سقز - دیواندره و سقز - تکاب موجب کندی تردد خودروها شده است.

وی با بیان اینکه تمام امکانات و ماشین آلات راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در این مسیرها مستقر شده است،  افزود: اکیپ‌های برفروبی در هر پنج محور مواصلاتی در حال خدمات رسانی و پاکسازی هستند.

معاون هماهنگی امور عمرانی فرماندار ویژه سقز یادآور شد: رانندگان وسایل نقلیه حتما قبل از انجام سفر در این محورها از وضعیت جوی اطلاع پیدا کرده و زنجیر چرخ و دیگر وسایل سفر زمستانی همراه داشته و از سلامت سیستم گرمایشی خودروی خود اطمینان پیدا کنند تا در جاده گرفتار نشوند.

محمدیان همچنین از آماده‌باش نیروهای خدمات شهری و برفروب شهرداری سقز خبر داد و اضافه کرد: اکیپ‌های عملیاتی زمستانی شهرداری نیز هم اکنون در خیابان‌های اصلی شهر مشغول پاکسازی، نمک‌پاشی برفروبی هستند هر چند حجم زیاد خودروها در شهر این عملیات را با کُندی همراه کرده است.

وی از عموم مردم بویژه شهروندان سقزی خواست از تردد بی مورد در معابر شهری خودداری کنند چون این کار باعث افزایش ترافیک شده و خدمات رسانی اکیپ‌های خدمات شهری شهرداری را با مشکل مواجه می‌کند.

ترددهای غیر ضروری در شهر سقز ممنوع

سرپرست شهرداری سقز نیز با اشاره به اینکه بارش برف و برودت هوا و همچنین یخبندان و لغزندگی معابر مشکلاتی برای تردد وسایل نقلیه و عابرین پیاده ایجاد کرده است، از شهروندان خواست از تردد غیرضروری با وسیله نقلیه شخصی در شهر خودداری کرده و در صورت ضرورت وسایل نقلیه خود را به امکانات زمستانی و زنجیر چرخ مجهز کنند.

لقمان شیخ عزیزی اظهار داشت: مردم از پارک خودروهای خود در حاشیه معابر اصلی نیز خودداری کرده و از قرار دادن هر گونه شی، کالا و یا تخلیه ضایعات و نخاله ها و وسایل مازاد در داخل کانال ها بپرهیزند تا ضمن همکاری با نیروهای خدمات شهری، امکان خدمت رسانی سریعتر و مطلوب تر فراهم شود.

وی یادآور شد: امکانات و تجهیزات شهرداری محدود بوده و با توجه به حجم بالای معابر و شیریان اصلی، لازم است شهروندان ضمن همکاری با عوامل شهرداری، صبوری کرده تا برف روبی و نمک پاشی معابر با سرعت بیشتری انجام شود.

سقز با بیش از ۲۲۶ هزار نفر جمعیت دومین شهرستان پر جمعیت استان کردستان است که در ۱۹۰ کیلومتری شمال سنندج مرکز این استان قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها