بسیج برای خدمت‌رسانی حد و مرزی نمی‌شناسد

کرمانشاه- ایرنا- فرمانده سپاه ناحیه شهرستان روانسر گفت: هر زمان و هر جایی از کشور که نیاز باشد بسیج آماده خدمات‌رسانی است و برای فعالیت خیرخواهانه حد و مرزی نمی‌شناسد.

سرهنگ محمدرضا الفتی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: اگر مشکل حوادث و بلایای طبیعی و غیرطبیعی باشد بسیج در وسط میدان است، اگر موضوع جنگ سخت با دشمن باشد بسیج سینه را سپر کرده وآماده دفاع است، اگر صحنه درگیری جنگ نرم باشد بسیج آماده خدمت است، اگر موضوع مقابله با بیماری باشد بسیج آماده جانفشانی است، اگر موضوع برقراری نظم و امنیت باشد بسیج آماده است و هرجایی که رهبر عزیزمان اشاره بفرمایند بسیجیان آماده اند.
وی تصریح کرد: به نظر بنده شاید در آینده بیشتر نیاز باشد که بسیجیان در عرصه روشنگری و بصیرت افزایی و مقابله با جنگ نرم دشمنان فعالیت کنند چرا که بیشترین هجمه ها و شبهه ها علیه اسلام و انقلاب در فضای مجازی صورت می گیرد.
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه روانسر اظهار داشت: بسیج یک اندیشه و یک حرکت صد درصد اسلامی و انقلابی است و هرچه از عمر بابرکت این شجره طیبه می گذرد نقش بسیج و فلسفه تشکیل آن بیشتر نمود پیدا می کند.
سرهنگ الفتی ادامه داد: در دوران دفاع مقدس این تفکر و حرکت های جهادی و ایثارگرانه بسیجیان و نیروهای داوطلب مردمی بود که سرنوشت جنگ را تعیین کرد چرا که برای یک انقلاب نوپا که بخشی از ارتش آن آسیب دیده و سپاه آن هم تازه تاسیس بود و با وجود کمبود شدید تجهیزات نظامی و سایر امکانات، اگر نیروی عظیم بسیج نبود امکان نداشت که با دست خالی در مقابل تمام کفر مقاومت کنیم.
وی گفت: ما در طول هشت سال جنگ تحمیلی، حتی یک روز هم در جبهه ها کمبود نیرو احساس نکردیم و فوج فوج از نوجوانان و جوانان و پیرمردان عازم جبهه ها می شدند که همه اینها به برکت بسیج بود.
فرمانده سپاه ناحیه روانسر اظهارداشت: بحث سازندگی توسط نیروهای بسیجی در زمان جنگ هم با قدرت انجام می گرفت و خیلی از زیرساخت های کشور بخصوص در مناطق محروم توسط نیروهای جهادگر بسیجی ساخته شد و بعد از جنگ، این اقدامات سازندگی و محرومیت زدایی با قدرت بیشتری پیگیری شده و تا به امروز ادامه دارد.
الفتی بیان کرد: بسیج در تمام حوزه های اقتصادی، عمرانی، اجتماعی، امنیتی، بهداشتی و فرهنگی همواره خوش درخشیده است.
وی افزود: خاموش کردن فتنه های مختلف که هرکدام از این فتنه ها میتوانست ابرقدرتی را ساقط کند به لطف الهی و تفکر بسیجی و تدابیر حکمیانه رهبر فرزانه انقلاب خاموش شده است.
این رزمنده دوران دفاع مقدس با بیان اینکه تفکر بسیجی تفکر از خودگذشتگی و شهادت طلبی است، اظهارداشت: بسیجیان در طول ۴۱ سال گذشته همواره گوش به فرمان فرمانده خود بوده و در تمامی آزمون ها سربلند بیرون آمده اند و با ولایتمداری، جانفشانی، ایثارگری وعمل به موقع و اقدام انقلابی به صورت عملی این مهم را به اثبات رسانده است.
سرهنگ الفتی با اشاره به اینکه بسیج از همان روزهای آغازین شیوع کرونا در خدمت رسانی به مردم پیشرو بوده است، اضافه کرد: گندزدایی و ضدعفونی، توزیع بسته های بهداشتی و معیشتی، مشارکت در غربالگری بیماری کرونا، جذب مشارکت های مردمی برای تهیه بسته های معیشتی برای اقشار آسیب دیده از کرونا، راه اندازی کارگاه تولید ماسک، راه اندازی اماکن قرنطینه، کمک به انتظامی در کنترل معابر ورودی وخروجی شهر برای قطع زنجیره انتقال بیماری کرونا، کمک به کادر درمان در خدمت رسانی به بیماران در بیمارستان ها و ده‌ها خدمت بی منت دیگر تنها بخشی از اقدامات بسیجیان در این ایام بوده است.
وی ادامه داد: هم اکنون بسیجیان در طرح شهید سلیمانی، با حضور درکمیته های مراقبتی، حمایتی و نظارتی نقش پررنگی داشته و امیدواریم با تفکر و روحیه بسیجی وتلاش همه مسوولین و رعایت مردم در این طرح به زودی شاهد نتایج خوبی در زمینه مهار بیماری باشیم.
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه روانسر در پایان گفت: بسیج همیشه و در همه عرصه ها کارنامه قابل قبولی داشته است و از زمان شیوع ویروس کرونا نیز کارنامه و عملکرد بسیج، بسیار درخشان می باشد.
شهرستان روانسر با ۴۷ هزار نفر جمعیت در ۶۰ کیلومتری شمال غربی کرمانشاه قرار دارد.
تشکیل بسیج مستضعفان به فرمان امام خمینی (ره) در سال ۱۳۵۸، نهادی را پدیدآورد که مردم پایه بودن آن مهمترین ویژگی آن محسوب می شود و همین خصوصیت این نهاد را ماندگار و ارزشمند کرده است.
بسیج مدت کوتاهی پس از شکل‌گیری وارد مهمترین میدان حضور خود یعنی هشت سال دفاع مقدس شد و با ایثارگری و جانفشانی کم نظیر، متجاوزان بعثی را در رسیدن به اهداف خود ناکام گذاشت.
پس از اتمام جنگ تحمیلی، حضور بسیج در عرصه‌های مختلف افزایش یافت و در تمامی بحران ها و مقاطع حساس کشور که نیاز به این نیروی بی ادعا، ایثارگر و موفق بود، پیشتاز خدمت به نظام جمهوری و اسلامی بوده است.
۳۰ آبان‌ ماه تا پنجم آذرماه در تقویم ملی به عنوان هفته و پنجم آذرماه به عنوان روز بسیج نامگذاری شد.

سرخط اخبار استان‌ها