جاده چابهار- کنارک ۶ بانده طراحی و ساخته می‌شود

چابهار- ایرنا- مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان‌وبلوچستان گفت: جاده چابهار به کنارک‌ از مبدا بندر شهیدبهشتی ۶ بانده طراحی و ساخته می‌شود تا رفت وآمد کامیون‌ها را در این بندر راهبردی تسریع کند.

بهروز آقایی روز پنجشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا با تشریح ظرفیت‌های بندرچابهار اظهارداشت: این جاده از  بندرشهیدبهشتی به طول ۱۸ کیلومتر از گیت شرقی این بندر تا پلیس راه با اعتبار ۶۰۰ میلیارد تومان کلنگ زنی شده است.

وی گفت: بندر شهید بهشتی چابهار قابلیت پذیرش هر نوع کشتی را دارد و می‌تواند هر نوع کالا را با تجهیزات مدرن تخلیه و بارگیری کند.

مدیرکل بنادر و دریانوری سیستان وبلوچستان با اشاره به اینکه جاده استاندارد نقش مهمی در جابجایی سریع کالا و تردد ایمن حجم بالای کامیون‌ها دارد، افزود: ۳۰ دستگاه تجهیزات مدرن برای بندرشهیدبهشتی خریداری شده و در حال استفاده هستند و علاوه‌بر آن ۲ لایروب نیز در این بندر وجود دارد.

وی با بیان اینکه ۷۲ فروند کشتی کانتینری، سه کشتی دام زنده و هشت کشتی فله پس از افتتاح فاز نخست توسعه بندر چابهار وارد این بندر شده‌اند، خاطرنشان کرد: عملیات تخلیه و بارگیری کالا در بندر چابهار ۱۸۱ برابر نسبت به سال گذشته رشد داشته و هم‌اینک رتبه سوم بعد از بندر شهیدرجایی و بندر امام خمینی(ره) در زمینه ورود و خروج کالا را دارد.

آقایی گفت: شاخص صادرات نیز رشد ۳۷ درصدی دارد و ۵۴ درصد از حجم کالاها مربوط به حوزه خلیج فارس و بقیه از سایر بنادر دنیا بوده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها