تکمیل تصفیه خانه فاضلاب دهگلان ۳۵۵ میلیارد ریال نیاز دارد

سنندج - ایرنا - مدیر آب و فاضلاب شهری دهگلان گفت: تاکنون ۴۵ میلیارد ریال برای احداث تصفیه خانه فاضلاب این شهر هزینه شده و تکمیل آن نیازمند ۳۵۵ میلیارد ریال دیگر است.

فرهاد باقری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه احداث تصفیه خانه فاضلاب دهگلان از مهمترین طرح‌های عمرانی در دست اجرای این شهرستان است، اظهار داشت: این طرح ۲۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد که بخشی از ۳۵۵ میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز آن از محل اعتبارات سال جاری تامین می‌شود.

وی اضافه کرد: فرآیند تصفیه در این تصفیه خانه از نوع A۲۰ است و ظرفیت تصفیه فاضلاب در آن به مقدار ۶ هزار و ۸۰۰ متر مکعب در شبانه روز است که برای جمعیت ۴۰ هزار نفری شهر دهگلان ایجاد خواهد شد.

باقری در خصوص اقدامات انجام شده این شرکت در شهرستان افزود: در سال جاری مشکل سرریز شدن ۲ مخزن روستا برطرف و ۲ دستگاه دیزل ژنراتور نیز تعمیر و نصب شده و ۴۰ کیلومتر خط انتقال در روستاها پایش و مدیریت مصرف ۱۵ روستا نیز با تنظیم شیر فلکه‌ها صورت گرفته است.

وی یادآور شد: در بخش کنترل کیفی انجام ۳۰ هزار آزمون کلرسنجی، ۹۰۰ مورد آزمون میکروبی، ۱۴۰ مورد آزمون شیمیایی و کلرزنی آب شرب روستاها و مناطق شهری انجام شده است.

مدیر آب و فاضلاب دهگلان تاکید کرد: در بخش مشترکین پایش ۲۰ روستا برای شناسایی انشعابات غیرمجاز انجام شد که موجب شناسایی ۵۰ انشعاب غیرمجاز گردید که از این تعداد ۳۲ مورد تبدیل به مجاز و ۱۸ مورد نیز به دادگاه معرفی شد.

وی گفت: در سال جاری ۶۰۰ متر عملیات توسعه شبکه آب، ۲۰ کیلومتر شستشوی شبکه آب، ۱۳ کیلومتر شستشوی شبکه فاضلاب و ۵۳۰ مورد رفع شکستگی خط انتقال انجام شد همچنین سه باب مخزن ذخیره ۵۰ مترمکعبی، یک مخزن ۱۰۰ و یک مخزن ۳۰۰ مترمکعبی در روستاها احداث گردید.

باقری افزود: به منظور جبران کمبود آب شرب مجتمع بلبان آباد که شامل حدود ۲ هزار و ۴۰۰ مشترک در روستاهای گردمیران سفلی، علیا، بکرآباد و بلبان آباد است یک حلقه چاه به عمق ۷۰ متر و ۴.۵ کیلومتر خط انتقال اجرا شده است.

شهرستان ۶۴ هزار نفری دهگلان در ۴۶ کیلومتری شرق سنندج واقع شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =

سرخط اخبار استان‌ها