ظرفیت تست روزانه کرونا در کامیاران سه برابر شد

سنندج - ایرنا - رییس ستاد مدیریت کرونا در کامیاران گفت: پس از اجرای طرح جامع محدویت‌های پویا ستاد ملی مقابله با ویروس کرونا، ظرفیت انجام تست‌های تشخیص بیماری کووید ۱۹ در این شهرستان سه برابر افزایش یافته است.

مسعود الماسی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: قبل از یکم آذر (زمان شروع طرح جامع محدویت‌های پویا ستاد ملی مقابله با ویروس کرونا) روزانه در ۲ مرکز نمونه گیری این شهرستان حداکثر ۲۰ مورد تست از افراد مشکوک گرفته می‌شد که این تعداد اکنون به روزانه ۵۵ تا ۶۵ مورد رسیده است.

وی افزود: از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون تعداد آمار مبتلایان شهرستان با توجه به آزمایش‌ و تست‌های انجام شده بیش از یک هزار و ۸۵۰ نفر، تعداد فوتی‌ها حدود ۱۰۰ نفر بوده و بستری شدگان در بیمارستان سینا ۳۴ نفر است.

فرماندار کامیاران با باین اینکه این شهرستان در وضعیت قرمز از لحاظ شیوع ویروس کرونا قرار دارد، اضافه کرد: بر اساس بررسی‌های انجام شده بیشترین دلیل ابتلای افراد به بیماری کووید ۱۹ حضور در مهمانی‌ها، دورهمی خانوادگی و مراسم ختم و عروسی است.

به گزارش ایرنا، طرح جامع اعمال محدویت‌های پویا ستاد ملی کرونا، از روز شنبه یکم آذر با ممنوعیت ورود خودروهای غیر بومی و خروج خودروهای بومی به شهرهای نارنجی و قرمز از نظر وضعیت شیوع ابتلا اجرا شده است.
هم اکنون چهار شهرستان استان شامل سنندج، کامیاران، مریوان و قروه در وضعیت قرمز و ۶ شهرستان استان شامل سروآباد، دیواندره، سقز، بیجار، دهگلان و بانه نیز در وضعیت نارنجی از نظر شیوع ویروس کرونا هستند.
در تمام شهرستان‌های استان در ۲ هفته اول آذر مشاغل گروه‌های ۲، سه و چهار تعطیل است و در شهرهای سنندج، کامیاران، مریوان و قروه ادارات خدماتی با ۵۰ درصد و سایر اداره‌ها با ۳۰ درصد نیرو و بقیه به صورت دورکاری فعالیت خواهند کرد.
فعالیت دستگاه‌های خدماتی با ۷۰ درصد در شهرهای وضعیت نارنجی شامل سقز، بانه، سروآباد، بیجار و دیواندره و سایر اداره‌ها با ۵۰ درصد نیرو و بقیه به صورت دورکاری کار می‌کنند.
در حال حاضر ۵۶۱ بیمار در بیمارستان‌های استان بستری هستند و از این تعداد ۳۵۲ نفر در سنندج، ۳۲ نفر در سقز، ۴۶ نفر در مریوان، ۳۰ نفر در قروه، ۳۲ نفر در کامیاران، ۳۰ نفر در بانه، ۱۹ نفر در بیجار، ۱۰ نفر در دیواندره، چهار نفر در دهگلان و  ۶ نفر در سروآباد تحت درمان قرار دارند.
بنابر اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تا ظهر جمعه هفتم آذر در مجموع ۱۴ هزار و ۵۱ بیمار جدید مبتلا به کرونا در کشور شناسایی و ۴۰۶ بیمار نیز جان خود را از دست دادند.
از اسفند پارسال تاکنون شمار مبتلایان به ویروس کرونا در کشور به ۹۲۲ هزار و ۳۹۷ نفر رسیده و ۴۷ هزار و  ۹۵ نفر هم جان خود را از دست داده‌اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =

سرخط اخبار استان‌ها