استاندار:تغییرکاربری غیرمجاز فرصت سرمایه‌گذاری را از مازندران گرفت

ساری - ایرنا- استاندار مازندران با اعلام این‌که طرح آمایش سرزمینی استان همچنان به صورت کامل اجرا نشده و پریشانی زیادی در اجرای طرح‌های ضروری وجود دارد ، گفت : رواج پدیده مزمن تغییر کاربری غیرمجاز زمین‌های طبیعی و کشاورزی در مازندران ، فرصت سرمایه‌گذاری را از استان سلب کرده است.

به گزارش ایرنا ، احمد حسین زادگان روز پنجشنبه در پایان نشست شورای برنامه ریزی مازندران در گفت و گو با خبرنگاران افزود : امروز نیز ما همچنان نگران تغییر کاربری زمین های کشاورزی و حفظ عرصه های طبیعی در استان هستیم ، چرا که نیازهای منطقه بدرستی احصاء و لحاظ نشده است.

وی با اظهار این که امروز در مازندران شاهد جنگ بر سر حفظ زمین و مقابله با تغییر کاربری غیرمجاز هستیم . گفت : تا زمانی که نیاز مردم منطقه و استان همراه با ارزش افزوده آن مشخص نشود ، افرادی هستند که قانون گریزی را توجیه کنند.

حسین زادگان توضیح داد : باید طرح آمایش سرزمینی کامل اجرا شود و سازمان های متولی و نظارتی نیز با تمرکز بهتری نظارت کنند ، چرا که امروز اولویت اصلی توسعه استان سرمایه گذاری در حوزه گردشگری و حفظ زمین های کشاورزی است.

استاندار مازندران گفت : متاسفانه بهترین نقاط در غرب استان وجود دارد که ساخت و سازهای غیرضروری در آنها صورت گرفته در حالی که ما مشکل فضا برای اجرای طرح های گردشگری داریم ، در حالی که بهترین حوزه برای اشتغالزایی در استان گردشگری است و در واقع اولویت نخست توسعه سرمایه گذاری محسوب می شود.

سین زادگان افزود : زمین های قابل سرمایه گذاری در حوزه گردشگری باید احصاء و به سرمایه گذاران واقعی معرفی شود و هنوز هم مکان هایی در استان وجود دارد که با اولویت گردشگری  تعیین کاربری می شوند.  

سرنوشت پتروشیمی بهشهر 

نماینده عالی دولت در مازندران به پیگیری ساخت مجتمع پتروشیمی در شرق استان اشاره کرد و گفت : پیگیری برای احداث پتروشیمی در بندر امیرآباد که از حدود یک سال پیش شروع شده اکنون تا تایید هیات دولت و موافق وزیر نفت به مرحله اجرایی نزدیکتر شده است.

حسین زادگان حجم سرمایه گذاری ساخت پتروشیمی مازندران را ۳۷۰ میلیون ‌دلار عنوان کرد و بیان داشت : امروزه  تقریبا دانش و تکنولوژی مسایل زیست محیطی را حل کرده است و ملاحظات مکانی آن نیز مورد توجه جدی طبق نظرات کارشناسان حفاظت محیط زیست است.

وی وجود خط انتقال گاز ۴۲ اینچ دامغان - ساری - نکا را فرصتی برای ساخت این مجتمع پتروشیمی دانست و گفت : در حال حاضر مکان مورد نظر بررسی و تغییر کاربری آن نیز انجام شد و در مرحله اخذ مسایل زیست محیطی قرار دارد.

استاندار مازندران اشتغال زایی مجموعه پتروشیمی مازندران را ۲ هزار و ۵۰۰ نفر اعلام کرد و افزود : نگرانی های مردم را در مورد مقولات زیست محیطی با رعایت علمی در نظر گرفته ایم.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =

سرخط اخبار استان‌ها