نیکزاد: اقساط مسکن مهر صرف کمک به طرح اقدام ملی شود

بجنورد- ایرنا- نایب رییس مجلس شورای اسلامی گفت: منابع جمع‌آوری شده حاصل از بازپرداخت اقساط تسهیلات مسکن مهر باید با نرخ ارزان برای ساخت مسکن در اختیار متقاضیان قرار گیرد.

به گزارش ایرنا علی نیکزاد روز پنجشنبه در حاشیه آیین آغاز ساخت ۲۰ هزار واحد مسکونی در خراسان شمالی اظهار داشت: برای اجرای مسکن مهر، 500 هزار میلیارد ریال اعتبار اختصاص داده شد، منابع جمع آوری شده حاصل از بازپردخت اقساط این تسهیلات اکنون باید با نرخ چهار درصد به متقاضیان مسکن اقدام ملی پرداخت شود، این در حالی است که نرخ این تسهیلات 18 درصد است.

وی اظهار داشت: اقدام برای ساخت ۲۰ هزار واحد مسکونی، نشان از همت بلند استاندار خراسان شمالی دارد و امید می رود مشکل کمبود مسکن در این استان طی ۲ سال آینده حل شود.

نیکزاد با اشاره به اختصاص زمین برای ساخت مسکن در گلستان شهر بجنورد تاکید کرد: ارزش افزوده ناشی از ساخت مسکن مهر، متعلق به مسکن مهر است و باید برای عمران همان مناطق هزینه شود.  

وی خاطرنشان کرد: در قالب اقدام برای ساخت ۲۰ هزار واحد مسکن،  ۱۰ هکتار زمین به ساخت مسکن اختصاص یافته است و تلاش داریم تا ۱۰۰ میلیارد ریال هم برای کمک به این طرح در اختیار مجریان قرار گیرد.

نیکزاد اظهار داشت: ارزش افزوده مسکن مهر، متعلق به مسکن مهر است و این پول نباید در جیب سازمان ملی مسکن و زمین باشد.  

استاندار خراسان شمالی هم در این آیین، ساخت ۲۰ هزار واحد مسکونی را گامی برای خانه دار کردن مردم در نقاط شهری و روستایی استان عنوان کرد.  

محمدعلی شجاعی اظهار داشت: خوشبختانه هم افزایی خوبی در استان وجود دارد و این امر می تواند در پیشبرد کارها کمک کند.  

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان شمالی هم در این آیین گفت: با تاکید استاندار برای حل مشکل مسکن در استان، کمبودها در این زمینه در شهرها و روستاها شناسایی شد که در برآورد اولیه نیاز استان به مسکن ۱۸ هزار واحد عنوان شد و ساخت ۲۰ هزار واحد در دستور کار قرار گرفت.

غلامرضا هوایی اظهار داشت: با ساخته شدن این میزان مسکن، مشکل خانه دار شدن مردم حل می شود و با تحقق آن خراسان شمالی، نخستین استانی خواهد بود که معضل مسکن شهروندان خود را حل کرده است.

وی با بیان اینکه در این زمینه سهم شهرستان ها مشخص شده است، افزود: زمین های بنیاد مستضعفان در تمام شهرها در اختیار است تا برای ساخت مسکن مورد استفاده قرار گیرد و بر این اساس برای تامین زمین مشکلی وجود ندارد.  

معاون عمرانی استاندار خراسان شمالی خاطرنشان کرد: ساخت ۱۰ هزار واحد مسکونی با مدیریت راه و شهرسازی و ساخت ۱۰ هزار واحد هم با مدیریت بنیاد مسکن اجرا می شود.

به گزارش ایرنا، امروز ساخت ۲۰ هزار واحد مسکونی شهری و روستایی در خراسان شمالی با حضور نایب رییس مجلس شورای اسلامی آغاز شد.  

استان خراسان شمالی ۸۶۳ هزار نفر جمعیت دارد که ۴۴ درصد آنان در روستاها سکونت دارند.  

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =

سرخط اخبار استان‌ها