۶ آذر ۱۳۹۹،‏ ۱۲:۵۵
کد خبرنگار: 2239
کد خبر: 84124718
۳ نفر

برچسب‌ها

هواشناسی بارش برف و باران در البرز پیش بینی کرد

کرج - ایرنا – مدیر کل هواشناسی البرز اعلام کرد که امروز و فردا جمعه بارش شدید برف در مناطق کوهستانی و رگبار باران و رعد و برق و آبگرفتگی معابر شهری در این استان پیش بینی می شود.

آرش بهاروند احمدی روز پنجشنبه  به ایرنا گفت:  طبق بررسی نقشه های پیش یابی هوا، مناطق مختلف این استان از امروز  در وضعیت سطح زرد و نارنجی  هواشناسی قرار دارد.

وی بیان داشت:  برای امروز و فردا  بارش برف و احتمال سقوط سنگ در مناطق کوهستانی پیش بینی می شود و در کوهپایه ها و دشت های استان شاهد رگبار و رعد و برق و گاهی وزش باد شدید

خواهیم بود.

بهاروند احمدی ادامه داد: همچنین کاهش میدان دید، لغزندگی و اختلال در تردد جاده ها، آبگرفتگی  معابر شهری، ریزش سنگ و رانش کوه، سقوط بهمن در ارتفاعات و جاده های کوهستانی حین و پس از فعالیت سامانه، مورد انتظار است.

 وی ادامه داد: امروز و فردا جمعه  کیفیت هوای استان البرز  در سطح ناسالم قرار دارد.

بر این اساس وضعیت هوای امروز استان البرز ابری و مه آلود، کیفیت هوا ناسالم  و دمای هوا بین  پنج و تا  ۱۰ درجه بالای صفر است ، همچنین آسمان فردا جمعه نیمه ابری تا ابری و مه آلود ، بعضی ساعات باران و برف، تگرگ، وزش باد شدید، کاهش محسوس دما و یخبندان صبحگاهی  پیش بینی می شود.

همچنین دمای کمینه و بیشینه فردا جمعه بین ۲ تا ۱۱ درجه بالای صفر خواهد بود.

آسمان شنبه هفته آینده استان،  ابری و مه آلود، بعضی ساعات بارندگی ، ارتفاعات بارش برف، یخبندان صبحگاهی و دمای کمینه و بیشنیه بین چهار تا هفت درجه بالای صفر و یکشنبه نیز آسمان ابری و مه آلود، رگبار شدید و رعد و برق ، ارتفاعات بارش برف و دما بین یک تا ۹ درجه بالای صفر است .

سرعت وزش باد عصر امروز در استان البرز ۴۰ کیلومتر در ساعت، فردا جمعه ۴۸ کیلومتر در ساعت و روزهای شنبه ، یکشنبه و دوشنبه هفته آینده ۲۰ کیلومتر در ساعت پیش بینی شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =

سرخط اخبار استان‌ها