جلوگیری از خام‌فروشی زمینه‌ساز تحول عظیم در حوزه اقتصادی است

تهران- ایرنا- رئیس شورای عالی استان‌ها گفت: فرصت‌های سرمایه‌گذاری در حوزه نفت، گاز و صنایع پتروشیمی برای جلوگیری از خام‌فروشی یکی از سیاست‌ها و اولویت‌های اقتصادی کشور است که زمینه جذب سرمایه‌گذاری و ایجاد فرصت اشتغال را فراهم کرده و زمینه‌ساز تحول عظیم در حوزه اقتصادی کشور محسوب می‌شود.

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استان ها، علیرضا احمدی روز پنج شنبه در نشست رئیس و هیات رئیسه شورای عالی استان ها در سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس افزود: از آنجایی که مقام معظم رهبری اولویت نخست کشور را مسئله اقتصاد و فرهنگ در کشور دانسته اند هیات رئیسه شورای عالی استان ها براساس تکالیف قانونی و ذاتی خود امروز به دعوت مدیر عامل منطقه و در راستای هم افزایی شوراها و مناطق ویژه اقتصادی بازدیدی میدانی با هدف بررسی مسائل و مشکلات این حوزه انجام داد.

وی گفت: منطقه آزاد با تولید هفتاد و پنج درصد گاز مصرفی کشور یکی از پشتوانه های حیاتی اقتصادی کشور است که بخش اعظم این اتفاق بزرگ به دست جوانان و دانشمندان انقلابی و توانمند و متخصص ایجاد شده است.

رئیس شورای عالی استان ها اظهار داشت: امروز از بین بردن محرومیت و فقرزدایی در جامعه یکی از اولویت های حایز اهمیت در شورای عالی استان ها است که می توان با استفاده از ظرفیت مناطق ویژه اقتصادی در قالب تفاهم نامه ای مشترک این مسئله را مرتفع کرد که امیدواریم در آینده نزدیک با وزارت نفت تفاهم نامه ای در این راستا تبادل شود.

احمدی تاکید کرد: با توجه به مشکلاتی که در حوزه ها مختلف وجود دارد، کشور امروز برای حل این مشکلات به مدیریت جهادی نیاز دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =

سرخط اخبار جامعه