۲ طرح درمانی بیمارستان امام خمینی (ره) اراک بهره‌برداری شد

اراک - ایرنا - ۲ طرح درمانی در بیمارستان تامین اجتماعی امام خمینی (ره) اراک روز پنجشنبه با حضور نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسئولان استان مرکزی به بهره‌برداری رسید.

این طرح‌ها شامل توسعه و بازسازی واحد آزمایشگاه این مرکز درمانی و بخش سنگ شکن است که برای ایجاد و تکمیل آن‌ها در مجموع ۶۲ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال سرمایه‌گذاری شده است.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی در این آیین گفت:زیرساخت‌های درمانی سرمایه پایه محسوب می‌شود و تلاش برای بهبود و  افزایش خدمات درمانی باید از مهمترین تصمیمات و اقدامات مسئولان باشد.

«محمد حسن آصفری» افزود: مراکز درمانی استان مرکزی علاوه بر سرویس دهی به شهروندان استانی ، پذیرای بیماران مناطق همجوار نیز هست و باید توسعه شرایط درمانی و زیرساخت‌های آن به گونه‌ای دیده‌شود که در تمامی ابعاد تخصصی امکان دستیابی به خدمات باکیفیت تشخیصی و درمانی باشد و مردم این خطه نیازی به مراجعه به سفرهای درمانی برون استانی نداشته باشند.

وی بیان کرد: پزشکان و مجموعه کارکنان بهداشت و درمان استان مرکزی به‌ویژه در این روزهای سخت کرونایی تمامی تلاش خود را برای ارایه خدمت مطلوب به مردم به کار گرفته‌اند و بیش از توان خود در این مسیر وارد شده‌اند که همه قدردان زحمات آنان هستند.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: استان مرکزی و شهر اراک ترکیب جمعیت کارگری قابل ملاحظه‌ای دارد و نیاز است که بیمارستان تامین اجتماعی اراک در تجهیزات و امکانات به گونه‌ای رشد کند که پاسخگوی مراجعه‌ها باشد.

آصفری عنوان کرد: با راه‌اندازی طرح توسعه آزمایشگاه بیمارستان امام خمینی (ره) اراک، امکان انجام طیف بزرگی از اقدامات تشخیصی در این بیمارستان فراهم شده است و امید می‌رود که زمینه انجام آزمایش کرونا نیز بر اساس نیاز روز جامعه در بیمارستان‌های تامین اجتماعی کشور انجام شود و این مهم نیاز به  ابلاغیه ستاد ملی کرونا دارد.

وی اظهار داشت: راه‌اندازی واحد سنگ شکن در این بیمارستان یکی از نیازهای تخصصی بود که ضمن خدمات کیفی می‌تواند بار بزرگی را از دوش بیمارستان‌های دولتی اراک کم کند.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنانش افزود: بوستان اوقات فراغت برای مجموع تامین اجتماعی و مستمری بگیران نیز در ضلع شرقی بیمارستان امام خمینی (ره) اراک در حال ایجاد است که برای این طرح در ماه گذشته، ۳۰۰ میلیارد ریال اعتبار جذب شده و امید است هرچه زودتر راه‌اندازی شود.

مدیر درمان تامین اجتماعی استان مرکزی هم در این نشست گفت: دستگاه سنگ‌شکن بیمارستان امام خمینی (ره) اراک، نخستین دستگاه سنگ شکن بخش دولتی این استان است.

دکتر «روح‌الله سهرابی» افزود: برای ساخت و بهسازی این بخش در ۷۰ متر مربع فضا، یک میلیارد ریال و برای تامین تجهیزات پزشکی و سایر ملزومات آن ۶۰۰ میلیون ریال و برای خرید دستگاه سنگ شکن ۴۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.

وی بیان کرد: توسعه، تجهیز و بازسازی آزمایشگاه بیمارستان امام خمینی (ره) اراک نیز درفضایی به وسعت ۴۸۵ متر مربع ایجاد شده که  برای آن ۲۱ میلیارد ریال هزینه شده است.

مدیر درمان تامین اجتماعی استان مرکزی ادامه داد: عملیات اجرایی  پلی‌کلینیک تخصصی بیمارستان امام خمینی (ره) اراک به‌عنوان بزرگترینطرح عمرانی مدیریت درمان تامین اجتماعی این استان با زیربنای چهار هزار و ۲۰۰ متر مربع و محوطه سه هزار متر مربعی در سه طبقه و نیم با اعتبار اولیه ۱۶۰ میلیارد ریال از اردیبهشت ۹۸ آغاز شده است.

سهرابی اظهار داشت: این طرح  ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و از برنامه زمان‌بندی پیشنهادی ۲۰ درصد جلوتر است.

وی تصریح کرد: ۶ طرح درمانی تامین اجتماعی دیگر استان مرکزی تا پایان سال به بهره‌برداری می‌رسد که این طرح‌ها شامل، پلی‌کلینیک تخصصی بیمارستان امام خمینی (ره) اراک، درمانگاه شهرستان زرندیه، بخش مراقبت‌های ویژه (ICU) بیمارستان شازند، ارتقاء و تجهیز بخش رادیولوژی بیمارستان شازند شامل دستگاه خرید سی تی اسکن و رادیولوژی دیجیتال پرتابل، راه اندازی بخش‌های فیزیوتراپی و NICU بیمارستان شهید چمران ساوه است.

استان مرکزی با دارا بودن ۱۲ شهرستان دارای بیش از یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر جمعیت است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =

سرخط اخبار استان‌ها