۲ استاد دانشگاه زنجان در فهرست دانشمندان پراستناد جهان قرار گرفتند

زنجان - ایرنا - مدیر روابط عمومی دانشگاه زنجان گفت: دکتر علی رمضانی و دکتر صالح مبین از اعضای هیات علمی این دانشگاه، در فهرست ۲درصد دانشمندان پراستناد جهان قرار گرفتند.

علی سپهری روز پنجشنبه با بیان این مطلب به خبرنگاران افزود: دانشگاه استنفورد اخیراً اسامی ۲ درصد افراد پراستناد در ۲۲ رشته علمی را منتشر کرده است، در این لیست جامع  ۱۵۹هزارو ۶۸۳ نفری که ۴۳۳ نفر از آنها دانشمندان ایرانی هستند دکتر علی رمضانی و دکتر صالح مبین از دانشگاه زنجان نیز حضور دارند.  

وی اظهار داشت: این پایگاه داده شامل ۲ درصد دانشمندان برتر جهان از زمینه های مختلف بر اساس شاخص کامپوزیت c که آن هم بر اساس شاخص های استانداری مثل اطلاعات مربوط به تعداد استنادها، H -Index و تألیف مشترک بوده که به تازگی در Plos Biology منتشر شده است.

گفتنی است دکتر علی رمضانی استاد و عضو هیات علمی گروه شیمی و دکتر صالح مبین دانشیار و عضو هیات علمی گروه برق دانشگاه زنجان است. 

به گزارش ایرنا، دانشگاه زنجان در زمان حاضر بیش از ۱۰ هزار دانشجو دارد. 

این دانشگاه هم اکنون دارای چهار دانشکده علوم با ۷ گروه آموزشی و ۴۷ رشته، دانشکده علوم انسانی با ۱۰ گروه آموزشی و ۴۲ رشته، دانشکده مهندسی با ۱۱ گروه آموزشی و ۳۸ رشته و دانشکده کشاورزی با ۸ گروه آموزشی و ۵۰ رشته است.

دانشگاه زنجان ۴۰۵ نفرعضو هیات علمی دارد که از میان آنان ۲۴ نفر دارای مرتبه استاد تمام، ۱۱۹ نفر در رتبه دانشیاری و ۲۴۹ نفر نیز در مرتبه استادیاری و ۱۳ نفر نیز مربی هستند.

گفتنی است سال گذشته نظام بین المللی رتبه بندی تایمز در رتبه بندی خود در سال ۲۰۱۹، برترین دانشگاه‌های جوان دنیا که زیر ۵۰ سال عمر دارند را معرفی کرد که ۱۳ دانشگاه از ایران از جمله دانشگاه زنجان در این لیست قرار گرفتند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =

سرخط اخبار استان‌ها