محدودیت‌های جدید شمار مبتلایان کووید۱۹ در سمیرم را کاهش داد

اصفهان- ایرنا- مدیر شبکه بهداشت و درمان سمیرم گفت: اجرای طرح محدودیت‌های جدید ستاد ملی و استانی باعث کاهش شمار مبتلایان به کووید ۱۹ در این شهرستان شده است.

علی‌اصغر صبوحی روز جمعه در گفت‌ و گو با خبرنگار ایرنا، اظهارداشت: این طرح از اول آذرماه آغاز شد و با گذشت ۶ روز، روند کاهشی مبتلایان کرونایی در ۴۸ ساعت گذشته را شاهد بوده‌ایم.

به گفته وی در طول این ۴۸ ساعت شمار مبتلایان که تا پیش از این از ۲۰ نفر در روز به ۱۹ و ۱۲ نفر رسیده است.

مدیر شبکه بهداشت سمیرم اظهارداشت: اینکه محدودیت‌ها ادامه یابد ضروری است چرا که هنوز شاهد بستری روزانه پنج نفر در بخش مراقبت‌های ویژه و آی‌سی‌یو بیمارستان هستیم.

صبوحی همچنین از روستاییان خواست از تردد به مرکز شهرستان خودداری کنند تا شرایط تعدادی از روستاها که درگیر کرونا هستند بهتر شود.

وی با تقدیر از بسیجیان پایگاه‌های مقاومت شهرها و روستاهای مختلف در اجرای طرح حافظان سلامت، خاطرنشان کرد: یکی از کارشناسان شبکه بهداشت هر کدام از پایگاه‌های بسیج را در اجرای طرح همراهی و راهنمایی می‌کند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان سمیرم با تاکید بر ضرورت ماندن ۱۴ روز بیماران کرونایی در خانه از بسیجیان شرکت کننده در این طرح محله محور خواست تذکر به خانوارها و افرادی که زودتر از این ۲ هفته در کوچه و بازار حضور می‌یابند را در دستور کار قرار دهند.

صبوحی بار دیگر از خانواده‌هایی که عزیزان خود را در این شرایط سخت شیوع ویروس از دست می‌دهند خواست از برگزاری هرگونه مراسم خانگی و تجمعی خودداری کنند تا وضعیت شهرستان بهتر شود.

بخش بهداشت و درمان منطقه سمیرم دارای ۳۶ خانه بهداشت، ۶ پایگاه سلامت روستایی، ۶ پایگاه اورژانس ۱۱۵ و یک بیمارستان ۸۶ تختخوابی(بیمارستان سیدالشهدا) در کنار درمانگاه شهید پیرمرادیان سپاه ناحیه این شهرستان است.

سمیرم با افزون بر ۹۰هزار جمعیت، ۱۵۰ آبادی و روستا، چهار بخش و ۶ شهر در ۱۶۰ کیلومتری جنوب اصفهان واقع شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =

سرخط اخبار استان‌ها