بیش از ۶ هزار نمونه‌گیری ویروس کرونا در شیروان انجام شد

بجنورد- ایرنا- فرماندار شیروان گفت: ۶ هزار و ۲۷ مورد تست ویروس کرونا در این شهرستان ۱۵۷ هزار نفری خراسان شمالی از ابتدای شیوع آن تاکنون انجام شده است.

به گزارش ایرنا، امین رضا مرآتی روز پنج شنبه در نشست ستاد مقابله با کرونا شهرستان با بیان اینکه تعداد فوتی های کرونایی آبان ماه نسبت به ماه های قبل افزایش داشته است، اظهار داشت: میزان ابتلا در روستا ها ۲۰ درصد بوده اما میزان فوتی ها در روستاها ۳۰ درصد است که مهم‌ترین علت آن در روستاها، مراجعه دیرهنگام به مراکز درمانی است.

وی با اشاره به اینکه میانگین کلی سن فوت شدگان در شهرستان ۶۶ سال بوده که تعداد فوتی های خانم و آقا برابر است گفت: پرسنل و کادر درمان به‌صورت شبانه روزی در حال خدمات دهی به بیماران کرونایی هستند و این می طلبد مردم عزیز هم نکات بهداشتی را بیشتر رعایت کنند.

مرآتی افزود: کادر اجرایی مدارس به‌عنوان سیستم اداری محسوب می شود و به همین منظور باید با ۵۰ درصد ظرفیت فعالیت داشته باشد.

نماینده عالی دولت در شیروان با بیان اینکه برخورد با متخلفان بهداشتی با قاطعیت ادامه دارد گفت: اگر در دستگاه اجرایی مدیر یا کارکنان از ماسک استفاده نکنند بلافاصله آن اداره پلمپ خواهد شد و با خاطیان برخورد می شود.

مراتی گفت: تعامل خوب اعضای ستاد مقابله با کرونا برای اجرای طرح محدودیت ها بسیار خوب بوده که جای تقدیر و تشکر دارد.

شیروان به عنوان دومین شهر پرجمعیت خراسان شمالی، دارای وضعیت نارنجی کرونایی است.

استان خراسان شمالی از ابتدای مردادماه وارد محدوده قرمز همه‌گیری کرونا شده است که این شرایط همچنان ادامه دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها