اداره کل راه آذربایجان‌غربی مسوول نگهداری از پل دریاچه ارومیه شد

ارومیه- ایرنا- معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان‌غربی گفت: اداره کل راه و شهرسازی استان، به عنوان مسوول نگهداری از پل میانگذر دریاچه ارومیه معرفی شد.

آیدین رحمانی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اعلام اینکه مشاور بازرسی فنی پل میانگذر دریاچه ارومیه نیز تعیین شده است، بیان کرد: به خاطر اینکه تاکنون و پس از سال ۱۳۸۷ گزارش فنی و جامع از وضعیت پل میانگذر دریاچه ارومیه ارائه نشده، مقرر شد این مشاور طی ۲ ماه آینده گزارش کامل و دقیق از وضعیت این پل ارائه دهد.

وی ادامه داد: اداره کل راه شهرسازی آذربایجان‌غربی نیز باید تا ۱۵ آذرماه جاری با معرفی یک پیمانکار نسبت به تعمیر گاردریل‌ها، آسفالت، روشنایی و رنگ آمیزی پل میانگذر اقدام کند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی در رابطه با محل تخصیص اعتبار برای نگهداری از پل میانگذر دریاچه ارومیه نیز بیان کرد: ۱۵ درصد از درآمد عوارضی پل میانگذر دریاچه ارومیه برای نگهداری از پل به اداره کل راه وشهرسازی استان اختصاص خواهد یافت.

رحمانی در رابطه با هزینه ۱۲ میلیاردی صورت گرفته طی سال های گذشته برای پل میانگذر دریاچه ارومیه اظهار کرد: بخش بزرگی از این مقدار اعتبار برای احداث مسیر ارتباطی زیر پل اختصاص یافته است.

اول آبان ماه معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان‌غربی با اشاره به اختصاص نیافتن بخشی از عوارضی پل میانگذر دریاچه ارومیه به نگهداری از این پل، ضرب الاجل یک ماهه برای تعیین تکلیف آن مشخص کرده بود.

شرکت آزاد راه تبریز- ارومیه تعهد کرده بود که تا ۲۰ سال نگهداری از پل میانگذر دریاچه ارومیه را برعهده بگیرد، اما متاسفانه با گذشت نزدیک به ۱۲ سال از این قرارداد، هنوز نسبت به نگهداری از پل میانگذر دریاچه ارومیه هیچ اقدامی نشده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =