تست کرونا درب منازل کردستانی‌ها گرفته می‌شود

سنندج‌ - ایرنا - مسوول بسیج جامعه پزشکی کردستان گفت: با اجرای طرح سردار سلیمانی، با حضور اکیپ‌های بهداشتی، تست کرونا درب منازل مردم استان گرفته می‌شود.

دکتر محسن رمضان‌زاده روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: طرح شهید سردار سلیمانی از ابتدای آذر ماه جاری با استقرار تیم‌ها در یک منطقه از هر شهر آغاز شده و از هفته آینده  چهار منطقه دیگر از این شهرها هم شروع می‌شود.

رمضان‌زاده با اشاره به اینکه تمام خانه‌های بهداشت در شهر و روستاهای استان با کمک پایگاه‌های بسیج در این طرح مشارکت دارند، افزود: اگر هر فردی در با تماس با مرکز بهداشت محل، ۴۰۳۰ یا ثبت در پایگاه اینترنتی سلامت به آدرس salamat.gov.ir اعلام کند علایمی از بیماری کووید ۱۹ را در خود مشاهده کرده تیم مستقر در منطقه به منزل او رفته و تست pcr می‌گیرد.

وی اضافه کرد: این تست سریع ظرف ۲۵ دقیقه انجام و نتیجه آن مشخص می‌شود، اگر ابتلای فرد به این بیماری مثبت باشد آن فرد موظف به اعمال قرنطینه خواهد شد

مسوول بسیج جامعه پزشکی کردستان یادآور شد: در صورتی که خانواده فرد مبتلا از توانایی مالی برخوردار نباشد با کمک ستاد اجرایی فرمان امام‌(ره) و بسیج سازندگی، بسته‌های کمک معیشتی و حتی غذای گرم به آنها داده می‌شود.

وی تاکید کرد: برای خانواده‌های نیازمند پرجمعیت هم مهمانسرای ادارات آماده شده که می‌توانند به این مهامنسراها که دارای امکانات، خدمات پزشکی، پرستاری و معیشتی است، منتقل و در آنجا نگهداری می‌شوند.

رمضان‌زاده گفت: در طرح شهید سردار سلیمانی پایگاه‌های بسیج و مراکز بهداشت موظف شده‌اند بیماران را شناسایی و سریعا به مرکز جامع سلامت معرفی کنند.

وی افزود: این طرح بر اساس مطالعات گسترده‌ اجرایی و به این نتیجه رسیده که خدمات صورت گرفته تاکنون به صورت غیرفعال بوده چون مراکز پزشکی منتظر مراجعه فرد مبتلا بودند که این شیوه زنجیره شیوع کرونا را قطع نمی‌کند.

رمضان‌زاده یادآور شد: مراجعه فرد به مراکز بهداشتی و درمانی موجب خروج او از منزل شده که در این حین می‌تواند چندین نفر دیگر را نیز مبتلا کند بنابراین به این نتجیه رسیدیم برای تست گیری ما به درب منازل مبتلایان برویم.

وی با اشاره به اینکه این طرح چهار تا ۶ ماه دیگر ادامه خواهد داشت از رسانه‌ها خواست در مورد اهداف طرح اطلاع رسانی کنند و مردم هم برای بهتر اجرایی شدن آن با تیم‌های مستقر در محلات همکاری لازم را داشته باشند.

 سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: با فوت ۴۸۲ بیمار دیگر از مبتلایان قطعی به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، شمار جانباختگان قطعی بیماری کووید ۱۹ در کشور به ۴۶ هزار و ۶۸۹ نفر رسید ضمن اینکه ۲۷ استان همچنان در وضعیت قرمز کرونا هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =

سرخط اخبار استان‌ها