۹ آذر ۱۳۹۹،‏ ۷:۴۵
کد خبرنگار: 1452
کد خبر: 84124459
۲ نفر

برچسب‌ها

روشندلان دونده همدان در تکاپوی حضور در پارالمپیک

همدان- ایرنا- روشندلان دونده همدان با وجود به تعویق افتادن بازی‌های المپیک توکیو ژاپن به دلیل شیوع ویروس کرونا و تغییر برنامه‌های تمرینی و مسابقات کسب سهمیه، همچنان با تلاش در تکاپوی حضور در این رویداد مهم جهانی هستند.

رقابت‌های پارالمپیک توکیو با تصمیم برگزارکنندگان، تابستان سال ۲۰۲۱ برگزار می شود و در این بین ورزشکاران نابینای همدانی شانس بالایی برای کسب سهمیه و حضور در این رقابت‌ها دارند.

«حمید اسلامی و علی نجیمی» دوندگان نابینای همدانی هستند که از بخت بالایی برای حضور در پارالمپیک برخوردارند و این روزها با وجود محدودیت‌های کرونایی، با رعایت پروتکل‌های بهداشتی سخت تلاش می‌کنند.


کرونا قهرمانان را مایوس نکرد
رییس هیات نابینایان و کم بینایان همدان در این باره گفت: هر چند شیوع کرونا نحوه تمرینات ورزشکاران این استان را دچار اختلال کرد اما هرگز باعث ناامیدی آن‌ها نشده است.

«سمیه سهیلی» افزود: هرچند همه ورزشکاران حرفه‌ای در این ایام تلاش می‌کنند درخانه بمانند اما دو و میدانی کاران ما همچون «علی نجیمی» با تمرین در سطح پارک‌ها و دویدن در فضاهای روباز و خلوت به صورت روزانه سعی در آماده نگه داشتن نیروی بدنی خود دارند تا در این وضعیت با مشکل آماده‌سازی مواجهه نشوند.

وی در خصوص وضعیت آمادگی حمید اسلامی دیگر دونده ملی پوش همدان اظهار داشت: اسلامی علاوه بر تمرین در فضای باز،  تمرین وزنه‌ای و کششی و طناب زنی را انجام می‌دهد.

سهیلی خاطرنشان کرد: امیدوارم هر چه سریعتر ویروس کرونا از بین برود و شرایط ورزش به حال عادی برگردد.

وی خواستار حمایت مسئولان از ورزش نابینایان شد و افزود: تعطیلی سالن‌های ورزشی باعث شده است تا نتوانیم از سالنی که در اختیار داریم، استفاده کنیم ضمن اینکه برای آماده‌سازی ورزشکاران هزینه‌های فراوانی را باید تامین کنیم که با وضعیت شیوع کرونا از توان هیات خارج است و با مشکل مواجه هستیم.

شانس ۲ سهمیه داریم
رییس هیات نابینایان وکم بینایان همدان در ادامه گفت: برای کسب ۲ سهمیه بازی‌های پارالمپیک توکیو حساب ویژه باز کرده‌ایم.

سهیلی افزود: «حمید اسلامی و وحید علی‌نجیمی» هر ۲ در رشته دو ومیدانی جزو امیدهای اصلی استان همدان در کسب سهمیه بازی‌های پارالمپیک توکیو هستند.

سهیلی افزود: حمید اسلامی و وحید علی‌نجیمی هر ۲ در رشته دو ومیدانی جزو امیدهای اصلی استان همدان در کسب سهمیه بازی‌های پارالمپیک توکیو هستند.

وی اضافه کرد: هر ۲ از قهرمانان ارزنده ملی هستند که سابقه کسب مدال‌های رنگارنگ بین المللی را دارند و اکنون نیز تعویق بازی‌های پارالمپیک فرصت خوبی شد تا با آمادگی بهتر در کسب سهمیه تلاش کنند.

سهیلی بیان کرد: هم اینک هر ۲ ملی پوش دونده کشورمان به صورت انفرادی تمرین دارند و امیدوارم با قطع ویروس کرونا، هرچه سریعتر به اردوهای ملی و نیز سالن‌های سرپوشیده بازگردند.

رییس هیات نابینایان و کم بینایان همدان خاطرنشان کرد: به هر حال هر ۲ ملی پوش برای آماده‌سازی بهتر نیاز به استفاده از سالن و استخر دارند.

وی اظهار داشت: البته تا زمان مسابقات فرصت لازم وجود دارد و به صورت مستمر وضعیت آمادگی این دونده‌ها را پیگیری می‌کنیم.

رییس هیات نابینایان همدان تاکید کرد: قول کسب سهمیه را می‌دهم چرا که در چندسال اخیر نه تنها جزو بهترین‌های کشور بوده‌ایم بلکه در میادین بین المللی نیز مدال‌های رنگارنگ را به ارمغان آورده‌ایم.

وی اضافه کرد: برای کسب موفقیت قهرمانان نابینای استان از هیچ حمایتی فروگذار نیستیم و انتظار داریم مسئولان اجرایی نیز حمایت لازم را داشته باشند چرا که همواره جزو افتخارآفرینان میادین بین المللی بوده‌ایم و اکنون با مشکل مالی مواجه هستیم.

سهیلی از حمید اسلامی به عنوان بخت نخست کسب سهمیه پارالمپیک نام برد و گفت: این دونده پرافتخار همدانی از کمند مصدومیت رهایی یافته است و اکنون تمرین‌های منظم آماده‌سازی خود را دنبال می‌کند.

وی افزود: در مجموع هر ۲ قهرمان نیاز به تمرین در فضای باز دارند تا با دونده همراه بتوانند برنامه فعالیت بدنی خود را ادامه دهند.

تعویق المپیک فرصت خوبی است
دونده پرافتخار همدانی نیز دراین خصوص اظهار داشت: باتوجه به تعطیلی اردوهای تیم ملی، با وزنه زدن و دوچرخه ثابت تمرین خود را در منزل پیگیری می‌کنم و در سطح آمادگی خوبی هستم.

«حمید اسلامی» افزود: سال گذشته به دلیل آسیب دیدگی آشیل پا امکان شرکت در مسابقات کسب سهمیه را نداشتم، اما هم اکنون با به تعویق افتادن مسابقات شرایط حضور در هر مسابقه‌ای را برای کسب سهمیه دارم.

وی اضافه کرد: تمرین آماده‌سازی خود را به صورت روزمره برگزار می‌کنم و کرونا مانع از فعالیت بدنی نشده است.

اسلامی خاطرنشان کرد: در ماه‌های باقی مانده تا شروع بازی‌های پارالمپیک توکیوی می‌توانم به خوبی در شرایط آمادگی قرار بگیرم و به بهترین شکل ممکن در مسابقات انتخابی حضور داشته باشم.

وی افزود: در هر ۲ رشته یکهزار و ۵۰۰ متر و پنج هزار متر شانس کسب سهمیه دارم و هدفم حضور در بازی‌های توکیو و کسب نشان کرد.

اسلامی: در هر ۲ رشته یکهزار و ۵۰۰ متر و پنج هزار متر شانس کسب سهمیه دارم و هدفم حضور در بازی‌های توکیو و کسب نشان کرد.

این دونده نابینا اظهار داشت: حضور در المپیک افتخار ارزنده برای هر ورزشکاری است و می‌خواهم با حضور قدرتمند در این مسابقات بهترین مدال را کسب کنم.

دو ومیدانی پرافتخارترین ورزش نابینایان و کم بینایان همدان است.

هم اکنون یکصد ورزشکار در رشته‌های مختلف نابینایان و کم بینایان استان همدان فعالیت دارند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =