۶ آذر ۱۳۹۹،‏ ۹:۰۹
کد خبرنگار: 2199
کد خبر: 84124388
۰ نفر

برچسب‌ها

همه جاده‌های زنجان برفی و بارانی است

زنجان - ایرنا - معاون راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان اعلام کرد: در حال حاضر بارش برف و باران آزادراه‌ها و جاده‌های اصلی و فرعی این استان را لغزنده کرده و مه نیز موجب کاهش دید افقی رانندگان شده است.

جواد یوسفی روز پنجشنبه در گفت‌ و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در حال حاضر سطح آزادراه های زنجان – قزوین، زنجان - تبریز و جاده های ترانزیت زنجان – میانه، زنجان – خرمدره – ابهر  به دلیل بارش باران لغزنده است.
وی تاکید کرد: بارش برف و مه غلیظ نیز در جاده های زنجان - بیجار، خدابنده - همدان، دندی - تخت سلیمان، زنجان - طارم، زنجان - دندی، سلطانیه - خدابنده، زنجان - تهم – چورزق و نیک به پی ماهنشان جریان دارد و کاهش دید افقی نیز در این جاده ها وجود دارد.
معاون راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان گفت: با توجه به پیش بینی های انجام شده از سوی هواشناسی استان احتمال وقوع کولاک در گردنه های استان وجود دارد.
یوسفی خاطرنشان کرد: با توجه به محدودیت های کرونایی در خصوص تردد در جاده های استان زنجان در حال حاضر رانندگانی که موادغذایی، سوختی و سرویس کارکنان شرکت ها و دستگاه های اجرایی هستند که در جاده ها تردد دارند.
وی یادآوری کرد: در زمان حاضر تردد این خودروها در جاده های اصلی و فرعی استان به صورت عادی و روان جریان دارد.
معاون راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان گفت: ضرورت دارد رانندگان، خودروهای خود را مجهز به تجهیزات زمستانی، به ویژه چراغ های مه شکن، وسایل گرمایشی کرده و بدون این تجهیزات اقدام به تردد نکنند. 
یوسفی، از همه رانندگان عبوری از مسیرهای ارتباطی استان زنجان خواست، از سبقت و سرعت غیرمجاز، انحراف به چپ و عجله در ادامه مسیر پرهیز کنند چرا که ممکن است با خلوت بودن مسیرهای ارتباطی عدم تمکین به قوانین راهنمایی و رانندگی حادثه ای را رقم بزند. 
وی افزود: در حال حاضر ۳۲ اکیپ راهداری در ۳۲ گردنه کوهستانی و صعب العبور و مجتمع های امداد و نجات بین راهی این استان به طور شبانه روزی برای مسافران و رانندگان عبوری از مسیرهای ارتباطی استان خدمات ارائه می دهند.
معاون راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان گفت: رانندگانی که قصد تردد دارند برای اطلاع از وضعیت جاده های این استان و کشور با سامانه ۱۴۱و نرم افزار موبایلی ۱۴۱ ارتباط برقرار کنند.
به گزارش ایرنا، ۳۷ دستگاه نظارت تصویری و ۵۸ دستگاه تردد شمار در مسیرهای ارتباطی استان زنجان فعال است.
مسیرهای ارتباطی استان زنجان مجهز به ۲۰ دوربین ثبت تخلف عبور و مرور در آزاد راه‌های زنجان - تبریز و زنجان - قزوین است.
اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان حدود پنج هزار و ۸۴۰ کیلومتر آزاد راه، بزرگراه، راه های اصلی و فرعی را زیر پوشش دارد که از این میزان چهار هزار کیلومتر راه روستایی است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =

سرخط اخبار استان‌ها