شکارچیان خرس در ارومیه به حبس و تبعید محکوم شدند

ارومیه- ایرنا- مدیرکل حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی گفت: شکارچیان خرس وحشی در ارومیه به ۲ سال اقامت اجباری و تحمل حبس تعزیری محکوم شدند.

مهران نظری روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: چهار نفر شکارچی غیر مجاز که در سال جاری اقدام به شکار غیر مجاز و سپس آزار و اذیت یک قلاده خرس وحشی در روستای "ملونه" ارومیه کرده بودند، توسط شعبه ۱۰۱ دادگاه کیفری ارومیه محکوم شدند.

وی اضافه کرد: سه نفر از مجرمان این پرونده علاوه بر اقامت اجباری در شهرستان نیک شهر استان سیستان و بلوچستان به مدت ۲ سال به انجام خدمات عمومی رایگان از طریق نظافت و نگهداری مراکز حفاظت شده مورد نظر اداره کل شاکی به عنوان نهاد پذیرنده به مدت ۲ هزار ساعت محکوم شدند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی گفت: همچنین طبق این حکم، مجرمان این پرونده نسبت به نصب ۵۰ عدد بنر در سطح شهرستان ارومیه با موضوع نحوه حفاظت از محیط زیست و تاثیر آن برزندگی روزمره انسان ملزم می شوند.

به گزارش ایرنا روز جمعه هشتم فروردین ۱۳۹۹ یک فایل ویدیویی در فضای مجازی منتشر شد که طی آن چند نفر از اهالی روستایی در ارومیه اقدام به شکار، آزار و در نهایت کشتار یک قلاده خرس وحشی کرده بودند.

در پی انتشار این فیلم مسوولان استان با دستور ویژه استاندار آذربایجان‌غربی اقدام به شناسایی و دستگیری این افراد کردند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =

سرخط اخبار استان‌ها