ویبنار جشنواره نونهالان حضرت محمد (ص) برگزار شد

تهران- ایرنا- در تدوام برپایی جشن های میلاد با سعادت حضرت محمد مصطفی (ص)، مرکز مطالعات و تحقیقات فکری و راهبردی الامه الواحده با همکاری و مشارکت بنیاد بین‌المللی عاشورا و سازمان عربی حمایت از کودکان اولین جشنواره شعر و سرود و مدیحه سرایی تحت عنوان نونهالان حضرت محمد (ص) برگزار شد.

به گزارش چهارشنبه شب ایرنا، در این جشنواره گروه های هنری از جهان عرب و اسلام آثار خود را ارایه دادند.
سید فادی رییس مرکز الامه الواحده در آغاز این جشنواره بر نقش موثر و سرنوشت ساز تربیت و تعلیم در دوران کودکی سخن به میان آورده و تاکید کرد نقش مربیان و والدین در تربیت و آموزش کودکان  بسیار حیاتی است و اگر  این تربیت با آموزه دینی برگرفته از سیره پیامبر و اهل بیت علیهم السلام باشد می تواند نسل مومن و باعتقادی را به جامعه تحویل دهد.
سید فادی از شرکت کنندگان و مشارکت کنندگان در این جشنواره تشکر و قدردانی کرد.
آیت الله محمد حسن اختری سخنران افتتاحیه این جشنواره بود که طی آن ضمن مقایسه شرایط اجتماعی دوره کودکان قبل از اسلام و بعد از اسلام، گفت: در دوران جاهلیت قبل از اسلام کودکان مورد شکنجه و آزار و سوء استفاده قرار می گرفتند و حتی کودکان دختر را زنده به گور می کردند ولی با بعثت پیامبر کودکان مورد کرامت انسانی و اجتماعی قرار گرفته و به والدین گردید تا حرمت کودکان و بخصوص دختران حفظ گردد و با تربیت خوب و شایسته آنان را به مدارج رستگاری و هدایت رهنمون سازند.
آیت الله اختری از مشارکت نونهالان در مراسم و جشن میلاد پیامبر اکرم ابراز خرسندی کرده و از شرکت کنندگان در این جشنواره تشکر و قدردانی کرد.
در ادامه این جشنواره خانم ابراج الصالح نماینده سازمان عربی حمایت از کودکان در باره فعالیت های این سازمان سخن به میان آورده و ضمن برشمردن ویژگی های رسالت پیامبر اسلام و تعالیم اخلاقی و تربیتی اسلام که در سیره پیامبر اکرم تجلی یافته بر ضرورت تربیت کودکان بر اساس این تعالیم ارزشمند به مربیان و خانواده ها تاکید و توصیه کرد.
پس از سخنرانی های در این وبینار گروه های کودکان و نو نهالان به شعر خوانی و مدیحه سرایی پرداخته و اردارت و محبت خود را در فضای بسیار شاد به پیامبر اسلام ابراز داشتند.
 

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha