انفجار مین، به نفتکش در سواحل عربستان آسیب زد

لندن – ایرنا – شرکت امنیت دریایی انگلیس موسوم به "امبری" روز چهارشنبه اعلام کرد که یک نفتکش تحت مدیریت یونان پس از برخورد با مین در بندر الشقیق عربستان آسیب دیده است.

به گزارش ایرنا به نقل از شرکت «امبری»، این حادثه پیش از غروب امروز رخ داده است. نفتکش یاد شده حامل پرچم مالت و محموله‌ای از هلند بوده که در بندر الشقیق ترخیص کرده است. این بندر در دریای سرخ در شمال مرز یمن قرار دارد.

شرکت اوپراتور نفتکش ادعا کرده که از سوی یک منبع ناشناس مورد حمله قرار گرفته است. گفته می‌شود که این حادثه تلفاتی به دنبال نداشته و تمام خدمه سالم هستند.  

به گزارش آسوشیتدپرس عربستان سعودی تاکنون درباره این حادثه اظهار نظر نکرده است. اما شبکه‌های خبرگزاری این حادثه را به حمله موشکی دو روز پیش ارتش یمن به پالایشگاه آرامکو در شهر جده مرتبط می‌دانند.

ارتش یمن با موشک «قدس ۲» پالایشگاه آرامکو در شهر جده عربستان سعودی را هدف قرار داد.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا به نقل از شبکه المسیره یمن، یحیی سریع سخنگوی نیروهای مسلح یمن اعلام کرد که یگان موشکی ارتش موفق شد با استفاده از موشک قدس ۲ ایستگاه توزیع نفت شرکت نفتی آرامکو عربستان را در بندر جده هدف قرار دهد.

بر اساس بیانیه ای که بامداد دوشنبه از سوی سخنگوی نیروهای مسلح یمن منتشر شد این حمله موشکی که با استفاده از موشک های هدایت پذیر قدس ۲ انجام شد موفقیت آمیز بود .

یحیی سریع تاکید کرد که موشک دقیقا به محلی که از پیش تعیین شده بود اصابت کرد و خودروهای آتش نشانی و آمبولانس ها به طرف محل اصابت در رفت و آمد هستند.

وی تصریح کرد که این حمله در پاسخ به ادامه تجاوز و محاصره یمن و نیز وعده نیروهای مسلح مبنی بر انجام عملیات گسترده در عمق خاک عربستان انجام شد.

عربستان و امارات از ششم فروردین سال ۱۳۹۴ در قالب ائتلافی از چند کشور عربی و با کمک آمریکا، حملات گسترده‌ای را علیه یمن به‌عنوان فقیرترین کشور عربی آغاز کردند تا به بهانه بازگرداندن «عبدربه منصور هادی» رئیس‌جمهوری مستعفی و فراری این کشور به قدرت، به اهداف و زیاده‌ خواهی‌های سیاسی خود جامه عمل بپوشانند.

جنگ علیه یمن همچنین میلیون‌ها یمنی را با بحران شدید گرسنگی و قحطی روبرو کرده است، به‌گونه‌ای که سازمان ملل متحد در گزارشی، قحطی در این کشور را بزرگ‌ترین فاجعه انسانی نامید.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =

سرخط اخبار جهان