۶ آذر ۱۳۹۹،‏ ۸:۰۶
کد خبرنگار: 1416
کد خبر: 84123930
۰ نفر

برچسب‌ها

کرونا در خلخال سیر نزولی گرفت

اردبیل _ ایرنا _ رییس دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی ‌،درمانی خلخال گفت: با اقدامات انجام یافته در هفته جاری آمار مبتلایان به کرونا در این شهرستان سیر نزولی گرفته است.

به گزارش ایرنا، دکتر محمد مهرتک روز پنجشنبه در جلسه قرارگاه فرماندهی مقابله با کرونا افزود: در ۲۴ ساعت گذشته آمار بستری‌های کرونایی در بیمارستان خلخال از ۲۲ نفر  به ۲۰ نفر  کاهش یافته و در چهار روز گذشته نیز هیچ مورد فوتی نیز اتفاق نیفتاده است.

وی با بیان اینکه اجرای طرح ملی غربالگری شهید سلیمانی از سوی بسیج  و محدودیت‌های اجتماعی اعمال شده از ابتدای هفته جاری در کاهش شمار مبتلایان به کرونا در این منطقه موثر واقع شده است، اظهارداشت: در صورت ادامه روند کنترل بیماری در خلخال تبدیل وضعیت نارنجی منطقه به زرد در روزهای آتی دور از انتظار نیست.

مهرتک  از تحویل امکانات جدید تست بیماری کرونا از ابتدای هفته آینده به دانشکده علوم پزشکی خلخال خبر داد و گفت: با دریافت این امکانات جواب آزمایش افراد مشکوک در مدت ۳۰ دقیقه امکان‌پذیر خواهد شد و این  مهم می‌تواند در بیماریابی، پیشگیری از انتقال بیماری از افراد ناقل به افراد سالم  و قطع زنجیره کرونا بسیار مفید باشد.

وی با تقدیر از همکاری اصناف این شهرستان در اجرای پروتکل‌های بهداشتی بیان کرد: جدی گرفتن موضوع و رعایت پروتکل‌های بهداشتی در بین مردم منطقه فرهنگ‌سازی و نهادینه شده است.

او افزود: برخورد با عوامل انتشار بیماری نیز در این شهرستان شدت یافته  و پلمب  ۱۵ واحد صنفی متخلف حاکی از جدی شدن این موضوع  است.

خلخال در جنوب اردبیل قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =

سرخط اخبار استان‌ها