هر سه‌روز یک زن آلمانی به دست شریک زندگی‌اش کشته می‌شود

تهران- ایرنا- آمارهای رسمی شان می‌دهد خشونت علیه زنان در آلمان افزایش نگران‌کننده‌ای یافته به طوری‌که در هر سه روز یک زن به دست شریک زندگی‌اش به قتل می‌رسد.

به گزارش ایرنا، در ماه های اخیر تعطیلی های ناشی از بحران کرونا و اجبار اعضای خانواده به سپری کردن زمان بیشتر در کنار هم، به افزایش مشاجرات خانوادگی دامن زده است، این موضوع همچنین به شدت گرفتن خشونت علیه زنان در آلمان منجر شده است به طوری که هر ۴۵ دقیقه یک زن در این کشور از سوی شریک زندگی خود مورد حمله قرار گرفته و آسیب می بیند.

نشریه بیلد آلمان امروز (چهارشنبه) در گزارشی نوشت: خشونت علیه زنان فقط در مناطق جنگی و بحرانی رخ نمی دهد. در آلمان نیز از هر سه زن یک نفر حداقل یک بار در زندگی تحت تأثیر خشونت های جسمی یا جنسی قرار گرفته است. از نقطه نظر آماری این میزان بیش از دوازده میلیون زن آلمانی را شامل می شود.

بر این اساس شدیدترین شکل خشونت علیه زنان قتل است. این قتل زنان و دختران به دلیل جنسیت آنها، از جمله قتل ناموسی زنان توسط شرکای فعلی یا سابق آنها و یا در درگیری مسلحانه یا در ارتباط با جرایم گروهی یا سازمان یافته است.

این در حالی است که زنان آلمانی در زندگی روزمره خود بارها تحت آزار و اذیت لفظی تا عملی قرار می گیرند. طبق مطالعات موسسه ایپسوس ۶۰ درصد از زنان مورد مطالعه اظهار داشتند که از سن ۱۵ سالگی در معرض نوعی آزار و اذیت جنسی قرار گرفته اند و ۱۷ درصد از آنان آزار و اذیت جنسی را در محل کار تجربه کرده اند. همچنین زنان در خانه نیز از خشونت در امان نبوده اند، این نوع خشونت اغلب با خشونت عاطفی و کلامی نیز همراه است.

در همین رابطه وزارت امور خانواده آلمان اعلام کرد در سال ۲۰۱۹میلادیتقریبا هر سه روز یک زن در خشونت خانگی جان خود را از دست داده است (۱۱۷ مورد قتل زنان). این در حالی است که در سال جاری میلادی، این میزان شامل ۱۲۲ مورد قتل، آدم کشی یا صدمات جسمی منجر به مرگ بوده است.

هرچند در بسیاری از کشورهای اروپایی، زنان تحت تأثیر خشونت و تهدید، می توانند از طریق شماره های تلفن مشخص از مشاوران کمک بگیرند و نمایندگان ۲۲ کشور اتحادیه اروپا، سوئیس و کمیسیون اروپا از چنین طرحی حمایت می کنند اما این اقدامات نتوانسته از میزان خشونت ها علیه زنان بکاهد.

از زمان آغاز بحران کرونا از چندین ایالت آلمان گزارش شده که زنان به طور قابل توجهی بیشتر از دوره پیش از کرونا خواستار کمک از سوی نهادهای حمایتی شده اند. کارشناسان تصور می کنند که به دلیل محدودیت های تماس و تشدید مجاورت فیزیکی اعضای خانواده بخاطر محدودیت های کرونایی، تنش های موجود در خانواده ها بیشتر نیز خواهد شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =

سرخط اخبار جهان