۱۸ هزار و ۳۹۵ نفر در کهگیلویه ‌و بویراحمد به کرونا مبتلا شدند

یاسوج- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد گفت: از ابتدای شیوع بیماری کووید ۱۹ تاکنون در این استان ۱۸ هزار و ۳۹۵ نفر به ویروس کرونا مبتلا شده اند.

بر اساس آخرین آمار ۴۴۰ بیمار مشکوک و قطعی کرونایی در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد ۱۸۹ بیمار کرونایی قطعی بوده و ٢٨ بیمار در بخش های ویژه تحت درمان هستند.

همچنین از مجموع مبتلایان به کووید ۱۹ در کهگیلویه و بویراحمد ۱۵هزار و ۷۱نفر تاکنون بهبود یافته اند. تاکنون ۲۹۶ نفر بر اثر بیماری کرونا در کهگیلویه و بویراحمد جان خود را از دست داده اند.

پرویز یزدان پناه روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت:دستگاه سی پی آر ویژه نمونه گیری در استان نصب شده و ظرفیت نمونه گیری ویروس کرونا افزایش می یابد.

وی افزود: هم اینک روزانه به طور میانگین ۴۰۰ نمونه تست از افراد مشکوک به کرونا در استان گرفته می شود که با نصب دستگاه جدید به حدود ۹۰۰ نفر در روز خواهد رسید.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه ‌و بویراحمد تصریح کرد: روند ابتلا به ویروس کرونا در شهرستان های کهگیلویه، چرام و لنده رو به افزایش بوده و نگران کننده است.

یزدان پناه تاکید کرد: دستگاه اکسیژن ساز ۲۰ تنی در یاسوج به زودی نصب می شود و در شهرستان کهگیلویه با توجه به افزایش شمار بیماران کرونایی با مشکل تامین اکسیژن مواجه خواهیم شد.

وی ابراز داشت: بیمارستان شهید رجایی یاسوج به عنوان دومین بیمارستان کرونایی یاسوج  آماده و تجهیز شده و به بیماران کرونایی خدمات درمانی ارائه می دهد.

یزدان پناه در ادامه اظهار داشت که دانشگاه علوم پزشکی استان توانست در جشنواره شهید رجایی در شاخص های عمومی و اختصاصی در استان رتبه سوم و در کشور رتبه پنج را از آن خود کند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد افزود: این دانشگاه در شاخص های عمومی و اختصاصی در استان از رتبه ۲۵ در سال ۹۷ به رتبه سوم در سال ۹۸ و در کشور از رتبه ۴۲ در سال ۹۷ به رتبه پنجم نسبت به سال گذشته دست یافته است.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها