کشف بیش از ۲ تن مواد مخدر و دیگر اخبار کوتاه در خراسان شمالی

بجنورد- ایرنا- جانشین فرمانده انتظامی خراسان شمالی با اشاره به اینکه از ابتدای سال جاری تاکنون ۲ تن و ۱۴۷ کیلو و ۹۷۶ گرم انواع مواد مخدر در استان کشف شده است، گفت: این رقم در مقایسه با سال گذشته ۲۹ درصد افزایش دارد. 

به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه خبری پلیس،  سرهنگ محمد غلامی روز چهارشنبه اظهار داشت: در این مدت همچنین ۳۰ کیلو و ۲۱۶ گرم نیز مواد مخدر صنعتی توسط پلیس خراسان شمالی کشف و ضبط شده است.

وی با اشاره به اینکه در این مدت یک هزار و ۶۰۲ نفر دستگیر شده اند، ادامه داد: از میان دستگیر شدگان ۷۳۵ نفر قاچاقچی و تعداد ۸۶۷ نفر معتاد متجاهر بوده اند.

دستگیری ۲ عامل انتشار مطالب توهین آمیز

فرمانده انتظامی اسفراین گفت:  ۲ عامل انتشار مطالب توهین آمیز در فضای مجازی توسط پلیس این شهرستان دستگیر شدند.

سرهنگ مجید یگانه پور اظهار داشت: با رصد به موقع پلیس امنیت عمومی شهرستان و همکاری معاونت اطلاعات سپاه در فضای مجازی، مشخص شد که افراد سودجویی در حال انحراف جوانان و تشویش اذهان عمومی و انتشار مطالب توهین آمیز در شبکه های اجتماعی هستند، موضوع برای دستگیری این افراد در دستور کار قرار گرفت. 

جمع آوری ۲۰ نفر معتاد متجاهر در بجنورد 

سرهنگ محمد قدرتی رییس پلیس مبارزه با مواد مخدرخراسان شمالی با بیان اینکه ماموران در اجرای طرح جمع آوری معتادان متجاهر با هدف ارتقاء امنیت اجتماعی در سطح  بجنورد  ۲۰ نفر معتاد متجاهر را جمع آوری کردند افزود: ۱۰ نفر از معتادان بعد از غربالگری به کمپ ترک اعتیاد معرفی و مابقی نیز با دستور مقام قضایی آزاد شدند.

پلمب ۶ واحد صنفی متخلف در جاجرم 

فرمانده انتظامی جاجرم از پلمب ۶ واحد صنفی متخلف در این شهرستان خبر داد و گفت: ماموران پلیس امنیت عمومی این فرماندهی در راستای اجرای طرح محدودیت تردد و همچنین طرح فاصله گذاری اجتماعی، از ۲۱ واحد صنفی در سطح شهرستان بازدید کردند.
سرهنگ رضا قندی افزود: در این رابطه ۶ واحد صنفی متخلف به دلیل عدم رعایت پروتکل های بهداشتی و عدم توجه به دستورالعمل های ستاد ملی و استانی کرونا پلمب و پرونده قضایی در این رابطه تشکیل شد.

کشف بیش از ۱۰تن چوب قاچاق در جاجرم

فرمانده انتظامی جاجرم همچنین  اعلام کرد: ماموران  در حین کنترل محور مواصلاتی "جاجرم-امیر آباد" به یک دستگاه کامیون بنز حامل بار چوب برخورد و جهت بررسی بیشتر آن را متوقف کردند.
وی افزود: ماموران پس از متوقف نمودن خودرو در بازرسی از کامیون مقدار ۱۰ تن و ۳۰۰ کیلو گرم چوب فاقد هر گونه مجوز حمل را کشف ، که راننده دستگیر و کامیون به پارکینگ دلالت شد .
سرهنگ قندی با اشاره به اینکه متهم به اداره تعزیرات حکومتی  معرفی و چوب ها نیز تحویل اداره منابع طبیعی شد تصریح کرد: ارزش این مقدار چوب را حدود ۲۵۰ میلیون ریال برآورد شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =

سرخط اخبار استان‌ها