سفیر ایران:ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری کشورمان در چین معرفی شد

تهران- ایرنا- ‌سفیر جمهوری اسلامی ایران در چین ضمن حضور در سمینار سرمایه‌گذاری فرامرزی ⁧‫چین‬⁩،ظرفیت‌های سرمایه گذاری ایران در کشورهای خارجی در دوره پسا کرونا را معرفی کرد.

به گزارش ایرنا، «محمد کشاورز زاده» روز چهارشنبه در توئیتی نوشت: در این نشست علاوه بر نمایندگان ۵۰۰ سفارت و شرکت اقتصادی و تجاری بزرگ، سازمان‌ها و نهادهای ملی و بین المللی مانند کمیسیون ملی توسعه و اصلاحات چین (NDRC) و سازمان همکاری شانگهای (SCO) حضور فعالی داشتند.

سفیر ایران در چین ادامه داد: ادامه اصلاحات و آزادسازی اقتصادی در چین، نقش کلیدی اقتصاد دیجیتال، توسعه تجارت الکترونیک و برنامه ۲۵ ساله از موضوعات ارایه شده در این نشست بود.

تشریح دستاوردهای شرکت دارویی ساینوفارم در مقابله با ویروس کووید ۱۹، اثربخشی واکسن تولیدی این شرکت و اعلام آمادگی آنها جهت همکاری با سایر کشورها در راستای تامین واکسن؛ ادامه اصلاحات و آزادسازی های اقتصادی در چین در راستای نفی حمایت گرایی و دفاع از چندجانبه گرایی؛ نقش کلیدی اقتصاد دیجیتال و توسعه تجارت الکترونیک از دیگر مهم‌ترین مباحث طرح شده در این نشست بود.

دوازدهمین سمینار بین‌المللی سرمایه‌گذاری ⁧‫چین‬⁩ امروز چهارشنبه در هتل بین‌المللی پکن برگزار شد.

این سمینار بین المللی هر ساله با هدف گسترش زمینه همکاری‌های تجاری، اقتصادی و سرمایه گذاری چین در دیگر کشورها به صورت حضوری برگزار می‌شد که امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا به دو شکل حضوری و مجازی برگزار شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =

سرخط اخبار جهان