ساخت بیمارستان شهرستان مرزی راز و جرگلان آغاز شد

بجنورد- ایرنا- عملیات اجرایی ساخت بیمارستان ۶۴ تختخوابی شهرستان مرزی و محروم رازو جرگلان، چهارشنبه به صورت ویدیوکنفرانسی با حضور فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا (ص) سپاه پاسداران آغاز شد.

به گزارش ایرنا، این شهرستان مرزی از هرگونه مرکز درمانی بی نصیب بود که با اجرای این مرکز درمانی توسط قرارگاه خاتم الانبیا، ساکنان این منطقه از این امکان درمانی برخوردار خواهند شد.

فرماندار راز و جرگلان در این آیین آغاز ساخت این مرکز درمانی اظهار داشت: آغاز ساخت بیمارستان در این شهرستان مرزی در هفته بسیج به همت قرارگاه خاتم اقدامی بزرگ است که قطعا بخش بزرگی از مشکلات مردم منطقه در بحث خدمات سلامت را رفع خواهد کرد.
روح الله حسین پور افزود: برای این بیمارستان بخش های مختلفی از جمله داخلی و زایمان منظور شده است.  

پیش از این فرمانده سپاه حضرت جوادالائمه (ع) خراسان شمالی از تصویب ۶۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای ساخت بیمارستان راز و جرگلان توسط قرارگاه خاتم‌الانبیا (ص) خبر داده بود.

سردار ابوالقاسم چمن در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزوده بود که ردیف اعتباری ساخت این طرح توسط دولت مصوب شده است و قرارگاه خاتم الانبیا (ص) به عنوان مجری طرح، پس از ساخت آن را برای تجهیز امکانات و نیرو، تحویل دانشگاه علوم پزشکی استان می دهد.

شهرستان راز و جرگلان با ۷۰ هزار نفر جمعیت از داشتن بیمارستان بی‌بهره است و مردم این منطقه ناگزیرند برای دریافت خدمات درمانی فاصله چند ۱۰ کیلومتری آن تا شهرستان مانه و سملقان و یا بجنورد، مرکز استان خراسان شمالی را طی کنند.  

این شهرستان که در شمالی‌ترین نقطه استان قرار دارد، هم مرز با کشور ترکمنستان بوده و دارای ۳ بخش مرکزی، جرگلان و غلامان است.
استان ۸۶۳ هزار نفری خراسان شمالی، ۹ مرکز درمانی با هزار و ۳۰۰ تخت بیمارستانی دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha