عضو جمهوری‌خواه کنگره: ترامپ نتیجه انتخابات را بپذیرد

تهران-ایرنا- پل رایان عضو جمهوری خواه و رئیس سابق مجلس نمایندگان آمریکا از حزب جمهوریخواه از دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا خواست نتایج انتخابات را بپذیرد و برای انتقال مسالمت آمیز قدرت گام بردارد.

به گزارش چهارشنبه ایرنا، تارنمای هیل نوشت: رایان روز سه شنبه در سخنرانی در کنفرانس اعتبار اروپایی که به صورت مجازی از سوی شرکت خدمات مالی و بانکداری «بنک آو آمریکا» برگزار شد گفت بر این باور است زمان آن رسیده که ترامپ  تایید کند اداره خدمات دولتی نتایج را پذیرفته است تا بایدن بتواند روند انتخاب اعضای دولت خود را آغاز کند.

این جمهوریخواه ایالت ویسکانسین سپس از کارزار انتخاباتی ترامپ خواست به چالش های حقوقی خود در چند ایالت تاثیرگذار چرخشی پایان دهد و خاطرنشان کرد که آنها نتوانسته اند شاهدی درباره تقلب در انتخابات ارائه دهند.

رایان گفت من فکر می کنم که مهم تر این است که این چالش های حقوقی درباره نتایج انتخابات و حمله به سیستم انتخاباتی ما باید متوقف شود.

وی افزود: نتیجه انتخابات تغییری نخواهد کرد و چنین اتهاماتی فقط اعتماد ما سیستم دولتی و دموکراسی را تضعیف می کند.

رایان که نامزد معاونت ریاست جمهوری جمهوریخواهان در انتخابات سال ۲۰۱۲میلادی بود گفت ناامیدی ناشی از شکست را درک می کند اما  مطمئن است که نتایج انتخابات صحیح است و ادعای بی پایه و اساس تیم حقوقی ترامپ فقط به کشور، نهادهای دموکراتیک و هنجارهای دموکراتیک لطمه می زند.

وی گفت وکلای ترامپ تئوری توطئه را از طریق کنفرانس های خبری ترویج می دهند اما شاهدی در دادگاه ها ندارند و این نشان می دهد تقلب گسترده انتخاباتی در کار نیست و نیازی به لغو نتایج انتخابات کنونی وجود ندارد.

رایان به گروه فزاینده ای از قانونگذاران جمهوریخواه کنونی و سابق از جمله میت رامنی سناتور جمهوریخواه پیوسته که از ترامپ می خواهند نتیجه انتخابات را بپذیرد.

یک روز قبل از این اظهارات رایان اداره خدمات دولتی روند انتقال را شروع کرده بود اما ترامپ همچنان از پذیرش نتایج انتخابات امتناع می کند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =

سرخط اخبار جهان