مکزیک از دریافت واکسن کرونا در ماه آینده خبر داد

تهران- ایرنا- وزیر امور خارجه مکزیک با اعلام ورود واکسن کرونا به این کشور آمریکای جنوبی در کمتر از یک ماه آینده گفت: پس از تصویب واکسن شرکت آمریکایی فایزر، از همین دارو برای واکسیناسیون در ماه دسامبر (آذر-دی) استفاده خواهند کرد.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از شبکه تله سور، «مارسلو ابرارد» وزیر امور خارجه مکزیک در توئیتی نوشت: درصورت تصویب پروژه واکسن شرکت دارویی فایزر، تعداد قابل توجهی از همین واکسن طی ماه آینده (دسامبر برابر با اواخر آذرماه) وارد این کشور خواهد شد.  

ابرارد اضافه کرد: این واکسن منتخب در حال حاضر با ۱۵ هزار داوطلب برای واکسیناسیون با آن، در مرحله سوم قرار دارد. همچنین اتحادیه انگلیسی آزمایشگاه آسترازنکا و دانشگاه آکسفورد نیز در آستانه تولید واکسن خود هستند.  

این مقام بلندپایه مکزیکی همچنین گفت: شرکت فایزر درخواست خود را برای استفاده از این واکسن به سازمان غذا و داروی دولت فدرال آمریکا ارائه داده که امیدوار است تا ۱۰ دسامبر(۲۰ آذر) به تصویب برسد.  

وزیر امور خارجه مکزیک تصریح کرد: اگر همه چیز همانطور که پیش بینی شده جلو برود، با تصویب مقامات، به زودی در مکزیک در نیمه های دسامبر (۱۵ آذر) واکسیناسیون ضد کرونا خواهیم داشت.  

وی در ادامه افزود: سه شنبه کمیسیون مرکزی مراقبت از خطرات بهداشتی، تمام اطلاعات و دستورالعمل های مربوط به روند واکسیناسیون را از شرکت فایزر دریافت کرد تا تمام کارکنان بخش سلامت را برای اقدامات آتی آماده کند.  

براساس آخرین به روزرسانی تارنمای وردمترز، مکزیک با بیش از یک میلیون مبتلا و بالغ بر ۱۰۲ هزار مرگ و میر ناشی از کرونا در میان ۴ کشور نخست از نظر فراوانی مبتلایان قرار دارد و برای مقابله با شیوع همه گیری، از اولین واکسن های تولیدی استقبال می کند.

آمریکای لاتین که در یکسال اخیر از میزبان های اصلی ویروس کرونا بوده و شیوع کووید-۱۹ در این منطقه سیر صعودی دارد، حالا شینده شدن زمزمه هایی از احتمال آغاز واکسیناسیون شاید دلگرم کننده ترین خبر روزهای اخیر برای مردم آسیب پذیر این منطقه باشد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha