کمیته امداد گلستان از ۲ هزار کودک دچار سوء تغذیه حمایت می‌کند

گرگان - ایرنا - مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) گلستان گفت که این نهاد در حال حاضر از ۲ هزار کودک زیر پنج سال دارای اختلال رشد و سوء تغذیه با ارائه سبد غذایی ماهانه حمایت می‌کند.

عیسی بابایی روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این سبد غذایی در قالب ارائه کارت خرید در اختیار خانواده ها قرار می گیرد تا آنها بتوانند اقلام مورد نیاز از جمله مواد لبنی و پروتئینی را از فروشگاه‌های منتخب خریداری کنند.

وی بیان کرد: از ابتدای امسال تاکنون ۱۴ میلیارد ریال اعتبار برای کاهش سوء تغذیه کودکان زیر پنج سال گلستان هزینه شد.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) گلستان افزود: این کودکان پس از پایان یک دوره ۶ ماهه مورد پایش قرار می‌گیرند و در صورت بهبود شرایط تغذیه، جای خود را به کودکان جدیدی جایگزین خواهند داد.

بابایی گفت: کمک به رفع سوءتغذیه کودکان، یک طرح مشارکتی - حمایتی بین وزارت بهداشت و کمیته امداد است که با هدف کمک به رفع سو تغذیه کودکان نیازمند اجرا می شود.

بر پایه آمار سازمان بهداشت جهانی، سوءتغذیه بزرگترین عامل مرگ ‌و میر کودکان به شمار می رود که کمبود و کیفیت نامناسب مواد غذایی از مهم‌ترین دلایل آن است.

مدیرکل کمیته امداد گلستان همچنین کمک به رفع سوءتغذیه زنان باردار و شیرده را از دیگر خدمات این نهاد اعلام کرد و افزود: کمیته امداد با همکاری بنیاد علوی در ۶ ماه نخست امسال ۴ میلیارد و ۲۵۰ میلیون ریال اعتبار برای تهیه و دریافت سبد غذایی به ۶۳۱ نفر از مادران باردار و شیرده استان اختصاص داد.

کمیته امداد امام خمینی (ره) گلستان ۱۴۵ هزار نفر از مجموع جمعیت یک میلیون و ۸۶۹ هزار نفری گلستان را زیر پوشش خدمات خود دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =

سرخط اخبار استان‌ها