۵ آذر ۱۳۹۹،‏ ۱۳:۵۹
کد خبرنگار: 1276
کد خبر: 84123520
۱ نفر

برچسب‌ها

پایان امدادرسانی به ۹ استان آسیب دیده از حوادث جوی

تهران - ایرنا - رئیس سازمان امداد ونجات جمعیت هلال احمر از پایان عملیات امدادرسانی به ۹ استان آسیب دیده از حوادث جوی خبر داد و گفت: در هفته ای که گذشت به ۹۴۱ نفر آسیب دیده از حوادث جوی با کمک ۴۰ گروه عملیاتی امدادرسانی شد.

مهدی ولی‌پور روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی ایرنا با اشاره به عملیات سیل و آبگرفتگی گفت: ۹ استان بوشهر، چهارمحال و بختیاری، خوزستان، فارس، قزوین، کرمانشاه، گلستان، لرستان و همدان  متاثر از حوادث جوی بوده است.

وی ادامه داد: در این هفته به هم ‌وطنان در ۳۸ شهر و روستا و مناطق عشایر نشین و دو محور کوهستانی امدادرسانی شده و ۹۴۱ نفر از خدمات امدادی بهره‌مند شدند.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر، درباره نجات و اسکان اضطراری هموطنان متاثر از حوادث جوی تاکید کرد: در این مدت با تلاش ۴۰ تیم عملیاتی متشکل از ۱۳۹ امدادگر و نجاتگر هلال احمر، ۱۷۳نفر به صورت اضطراری اسکان داده شده و ۱۵ واحد مسکونی نیز از آب تخلیه شد.

ولی‌پور توضیح داد: در هفته ای که گذشت ۳۶دستگاه چادر، ۶۳۱ تخته پتو، ۳۷۵تخته موکت، ۱۰۵۸ کیلوگرم نایلون، ۱۰۶۰ کیلوگرم قندوشکر، ۲۵۱۶ قوطی از انواع کنسرو، ۱۰۱۲ کیلوگرم برنج، ۱۱۵۳ کیلوگرم حبوبات، ۱۰۱۸ بسته از محصولات بهداشتی، ۲۰۱ کیلوگرم خرما، ۵۴۰ کیلوگرم روغن و ۱۰۷ بسته غذایی، بین آسیب دیدگان از حوادث جوی، توزیع و عملیات امدادرسانی در ۹ استان پایان یافت.

وی از هموطنان خواست در صورت قرار گرفتن در شرایط اضطراری عمومی یا پیچیده انواع حوادث و سوانح طبیعی، غیرطبیعی و انسان ساخت با شماره اضطراری ملی ۱۱۲ تماس بگیرند.

رئیس سازمان امداد ونجات جمعیت هلال‌احمر گفت: تلفن گویای ندای امداد با شماره ۱۱۲ در هر کجا که پوشش تلفن همراه وجود داشته باشد، بدون نیاز به سیم کارت در دسترس است.

ارائه خدمات امداد و نجات، اسکان و تغذیه اضطراری در زمان وقوع حوادث و سوانح، ارائه آموزش های امداد و کمک های اولیه به اقشار مختلف جامعه، برنامه ریزی و اقدام در جهت آمادگی مقابله با حوادث و سوانح، ارسال محموله های کمک های بشردوستانه به کشورهای آسیب دیده و متاثر از حوادث طبیعی، غیرطبیعی و اعزام عوامل امدادی در داخل و خارج از کشور از جمله وظایف این سازمان راهبردی وابسته به جمعیت هلال احمر است.

سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با بیش از ۳۰ سال تجربه در زمینه آمادگی و پاسخگویی سوانح در داخل و خارج از کشور به عنوان یکی از بخش های اصلی جمعیت هلال احمر وظیفه دارد با امکانات گسترده عملیاتی، پشتیبانی، مخابراتی، امداد هوایی، جاده ای، دریایی، کوهستان و شهری، عملیات امداد و نجات را در فصول مختلف سال و برای خدمات رسانی به آسیب دیدگان و متاثرین از انواع حوادث و سوانح احتمالی در سراسر کشور اجرا کند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =

سرخط اخبار جامعه