تعیین تکلیف ساختمان رشد فناوری اطلاعات اصفهان ضروری است

اصفهان- ایرنا - معاون اداری، مالی و مدیریت منابع شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان گفت: تعامل مسوولان برای تعیین تکلیف وضعیت ساختمان مرکز رشد فناوری اطلاعات و ارتباطات اصفهان ضروری است تا مانع از خروج واحدهای فناور مستقر در آن شود.

بابک صفاری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ساختمان مرکز رشد فناوری اطلاعات و ارتباطات (صفه) در دهه ۷۰ به شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان برای استقرار واحدهای فناور در آن واگذار شد اما در این سال ها مالکیت این ساختمان در اختیار دانشگاه تهران قرار گرفت و با وجود مذاکره های انجام شده با مسوولان این دانشگاه، حکم تخلیه ساختمان صفه صادر شده است.

وی با بیان اینکه قسمتی از این ساختمان در زمانی که به شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان واگذار شد به مرکز لرزه نگاری دانشگاه تهران اختصاص داشت، گفت: در سال های گذشته دانشگاه تهران سند کل ساختمان مذکور را گرفت و زمانی که شهرک علمی و تحقیقاتی متوجه این موضوع شد در سال ۸۴ طی تفاهم نامه ای با مسوولان این دانشگاه از آنها خواست که اجازه استفاده از این ساختمان برای استقرار واحدهای فناور زیر پوشش شهرک را بدهند.

صفاری با اشاره به اینکه شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان با به رسمیت شناختن حق مالکیت دانشگاه تهران بر ساختمان صفه اقدام به عقد آن تفاهم نامه کرد، گفت: در زمان حاضر حدود ۱۴ واحد فناور فعال در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات در این ساختمان مستقر و فعال هستند اما با وجود همه مذاکره های صورت گرفته با مسوولان دانشگاه تهران برای استقرار این واحدها، دانشگاه تهران حکم تخلیه ساختمان مذکور را گرفته است.

معاون اداری، مالی و مدیریت منابع شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان خاطرنشان کرد: شهرک در مذاکره هایی که با مسوولان دانشگاه تهران داشت از آنها خواست تا تفاهم نامه سه جانبه بین شهرک، دانشگاه و واحدهای فناور مستقر در ساختمان صفه منعقد شود تا این واحدها بتوانند در این ساختمان همچنان مستقر باشند و اجاره بهای آن را به دانشگاه تهران پرداخت کنند.

وی با تاکید بر اینکه این واحدها زیر پوشش و حمایت شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان قرار دارند، اضافه کرد: امروزه بر حمایت از اقتصاد دانش بنیان و شرکت های فناور تاکید بسیاری می شود و امید است که مسوولان دانشگاه تهران نیز در این پیوند تعامل بیشتری با شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان و واحدهای فناور ساختمان صفه داشته باشند تا مانع از خروج این شرکت ها از ساختمان شود.

صفاری با اشاره به اینکه فعالیت این شرکت های فناور به ایجاد یک اکوسیستم (زیست بوم) فعال در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات در این منطقه از کلانشهر اصفهان منجر شد، خواهان تعامل هرچه بیشتر مسوولان دانشگاه تهران برای رفع این مساله در جهت منافع حداکثری جامعه شد.

مرکز رشد فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان در ساختمانی در محدوده کوه صفه در جنوب کلانشهر اصفهان قرار دارد و واحدهای فناور از حدود ۲ دهه گذشته در آن استقرار و فعالیت داشته اند.

شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان به عنوان نخستین سازمان مؤسس مراکز رشد و پارک‌های علم و فناوری در کشور فعالیت اجرایی خود را از اواسط دهه ۷۰ با هدف حمایت و هدایت شرکت‌ها و مؤسسات دانش‌بنیان آغاز کرد و اکنون بیش از ۵۸۰ شرکت دانش‌بنیان و واحد فناور با اشتغال بیش از هفت هزار دانش‌آموخته دانشگاهی در آن مستقر است.

این شهرک دارای سه پارک علم و فناوری، هشت مرکز رشد فناوری، پنج مرکز نوآوری و شکوفایی و مرکز علم و فناوری کودکان و نوجوانان است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها